ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Eylül 2014 Cuma 19:11

Ebola virüsü aşısında gelişme

Ebola virüsü aşısında gelişme

Başbakan Yardımcısı Olga Golodets üzerinde çalışmaya devam ettiklerini ve çalışmaların şimdiye kadar olumlu sonuçlar verdiğini ifade etti.


Konuyla ilgili açıklama yapan Golodets, "Rusya'da Ebola vakasına rastlanmadı. Doktorlarımız Ebola merkezinde başarıyla çalışmaya devam ediyorlar, bu hastalığa karşı üretmeye çalıştığımız aşı deneyleri olumlu sonuçlar veriyor. Birkaç koruma aşamasına sahip olduğumuz için şu anda Ebola virüsü Rus halkı için tehdit oluşturmuyor" diye konuştu.

Ria Novosti'de yer alan habere göre Başbakan Yardımcısı yaptığı açıklamalarda aşının bazı testlerden geçtiğini belirterek, ellerinde olumlu sonuçlar olduğuna dikkat çekti.

Ebola virüsü Batı Afrika'da hızla yayılmaya devam ediyor. Şu ana kadar Ebola vakasına Liberya, Sierra Leone, Gine, Nijerya, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve Senegal'de rastlandı. Ölüm oranının yüksek ateş sebebiyle \%53 olduğu açıklandı. Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre, toplam 5335 kişi bu hastalığa yakalandı ve bu hastalık sonucunda 2622 kişi öldü.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER