SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ekim 2014 Pazartesi 11:55

Ebola aşısı Cenevre'ye yola çıkıyor

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/asi-1478246-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/asi-1478246-622x360.jpg
Ebola aşısı yola çıkıyor

Dünya Sağlık Örgütü (OMS) Cenevre Bürosundan yapılan açıklamaya göre, bugün Kanada'dan Cenevre'ye test edilmek için EBOLA aşısı gönderileceği belirtildi.


Açıklamada aşının özel bir uçakta bulunan, eksi 80 derecedeki bir kutu ile gönderileceği ve aşının Cenevre'de OMS yetkililerine teslim edileceği belirtildi.

Kanada'lı yetkililer bu aşının numunelerinin geçtiğimiz Ağustos ayında gönderileceğini belirtmelerine rağmen bazı bürokratik işlemler yüzünden geciktiğini şimdi ise gerekli işlemlerin ve izinlerin alındığını bildirdi.

Cenevre Hükümeti, Kanada Büyükelçiliği yetkilileri ve Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri numunelerin kliniksel araştırmalarına derhal başlanacağını ve en kısa zamanda aşı hakkında netice alınacağını ve bu neticenin sonuçlarının da halkla paylaşılacağını bildirildi.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

Soğuk algınlığı deyip geçmeyin

SONRAKİ HABER

Onları da tükenmişlik sendromu vurdu

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.