ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 15:51

'Dişler için süt için'


AK Parti Kayseri Milletvekili Dr. İsmail Tamer, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada, diş sağlığı için fazla miktarda süt ürünleri tüketilmesi önerisinde bulundu.

Dr. İsmail Tamer, açıklamasında, sağlıklı bireyler olarak çevreye olumlu etkiler vermek için fiziksel olarak vücut sağlığına dikkat edilmesi gerektiğini ifade etti. Tamer, “Fiziksel sağlıkta ise vücudun organlarının sağlam bir şekilde çalışması bizim elimizdedir. Ağız ve diş sağlığı ise vücut sağlığımızı etkileyen en önemli etkenlerdendir. Ciddi bir rahatsızlık gibi görülmeyen ağız sağlığımızı bozan hastalıklar bütün vücudumuzu etkilemektedir, sağlığımızı da bozmaktadır. Diş hastalıkları; kalp-damar hastalıkları, şeker hastalığı, yüksek tansiyon gibi hastalıklarının risklerini arttırmaktadır.” dedi.

Tamer, vatandaşların diş hastalıklarından korunmada ağız ve diş sağlığının bilincinde olmaları, dişlerini düzenli fırçalamaları, düzenli beslenmeleri ve her yıl hekim kontrolünde ağız ve diş sağlığının kontrollerini yaptırmaları gerektiğine dikkat çekti. Diş sağlığı için fazla miktarda süt ürünleri tüketilmesinin önemine işaret eden Tamer, dişlere zarar veren ve şekerli yiyeceklerden uzak durulmasını önerdi. Tamer, öğün aralarında abur cubur yiyecekler yerine taze meyve ile beslenmenin hem vücudun genel sağlığı hem de diş sağlığı için önemli olduğunu söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER