ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Az Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2013 Perşembe 23:41

"Çocuktan uzak tutun"

"Çocuktan uzak tutun"

Çocuklarımızı elektromanyetik dalgalardan korunmak için ne yapılabilir biliyor musunuz?


Samsun'da düzenlenen 'Tıpta ve Biyolojide Elektromanyetik Alan Tartışmaları' adlı sempozyuma katılan Amerika Çevre Sağlığı Örgütü (Environmental Health Trust) Kurucu Başkanı ABD'li Prof. Dr. Devra Davis, "Özellikle cep telefonlarını çocuklarımızdan uzak tutalım. Cep telefonu bir oyuncak değildir" dedi.

haberturk.com'da yer alan habere göre; Özellikle cep telefonlarından yayılan radyasyonun gebelik, kadın ve erkek üreme sistemi üzerindeki zararlı etkilerinden bahseden Davis, "Elektromanyetik alana uzun süre maruz kalınması, sperm oluşumunu, hareketini ve morfolojisini önemli ölçüde zararlı yönde etkiliyor" dedi.

Cep telefonundan yayılan elektromanyetik dalgaların çocuklar üzerinde çok olumsuz etkileri bulunduğunu ifade eden Prof. Dr. Devra Davis, "Çocuklarımız yayılan bu zararlı elektromanyetik dalgalardan 2 kat daha fazla etkileniyor ve zarar görüyor.

Cep telefonlarımızı çocuklarımızdan uzak tutalım. Bile bile çocuklarımıza bu zararı yaşatmayalım. Bizler de mümkün olduğu kadar telefonu kendimizden uzak tutalım. Gece yatarken telefonlarımızı uçuş moduna alalım. Zaten kullandığımız telefonların içerisinde, telefonun vücuttan en az 10 milimetre uzak tutulması belirtiliyor" diye konuştu.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER