ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 14:44

Bu hastanenin tüm çalışanları kadın

Bu hastanenin tüm çalışanları kadın

Hiç erkek personel bulunmayan, sadece kadın personel ve doktorların görev yaptığı kadın doğum ve çocuk hastalıkları kapsamında hizmet verecek olan, Via Hospital Selimiye hizmete açıldı.


Hiç erkek personel bulunmayan, sadece kadın personel ve doktorların görev yaptığı kadın doğum ve çocuk hastalıkları kapsamında hizmet verecek olan, Via Hospital Selimiye hizmete açıldı. 4 bin metrekare alan üzerine kurulu 55 yataklı hastanede 70 kadın çalışan hizmet veriyor. Via Hospital Selimiye, sadece Üsküdar'a değil bütün İstanbul'a hizmet vermeyi amaçlıyor. Hastanenin açılışına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın eşi Özdeyiş Topbaş, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"KADINA POZİTİF AYRIMCILIK YAPTIK"

Açılışta yapılan konuşmalarda, sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi, daha ekonomik, daha etkin ve hasta haklarının korunarak bu hizmetlerin sunulmasının şu anda dünyanın da gündeminde olduğu vurgulandı.
Hastane başhekimi Op. Dr. Serpil Özen, "Sadece kadınların çalışacağı bir konsept yarattık. Ancak erkeklere de hizmet veriyoruz, herkesi kucaklıyoruz." dedi.

Medyada yer alan bazı eleştirilerin gerçeği yansıtmadığını da ifade eden Dr. Serpil Özen, "Belki kadına yönelik pozitif ayrımcılık yaptığımız düşünülebiliyor. Ama biz daha çok kadın doğum ve çocuk hastalıkları üzerine hizmet verdiğimiz için gelen kadın doğum hastalarımızın kendilerini daha iyi hissedebilmeleri için bunu yaptık. Yardımcı personelin, diğer çalışanların kadın olması, bir kadın olarak daha rahatlatır insanı. Genel cerrahi, kulak-burun-boğaz, dahiliye, diş gibi alanlarda da hizmet veriyoruz ve erkek hasta da kabul ediyoruz, hastalarımızın yarısından çoğu erkek." şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER