ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Nisan 2014 Salı 14:08

Böbreğinden bir kavanoz taş çıktı

Böbreğinden bir kavanoz taş çıktı


Ankara'da özel bir hastanede ameliyat olan Kosovalı psikolog Ramiz Dukaj’ın (27) böbreğinden bir kavanoz dolusu taş çıktı.

Üroloji Uzmanı Op. Dr. Muharrem Murat Yıldız tarafından ameliyat edilen Ramiz Dukaj’ın böbreğinden çıkan taşlar şaşırttı. Op. Dr. Yıldız, Kosovalı gencin böbrek ağrıları şikayetiyle hastaneye geldiğini belirterek, ''Yapılan tetkiklerde hastanın sağ böbreğinin tamamen taşla dolduğunu, sol böbreğinde ise daralma görüldüğünü tespit ettik. Ameliyatla böbreği tamamen temizledik. Sağ ve sol böbreğe ise stent taktık. Hastamızın böbreğinde oluşan taşların enfeksiyona bağlı olduğunu tahmin ediyoruz. Sağlık durumu şu anda çok iyi.'' diye konuştu.

6 yaşındayken Almanya’da böbrek ameliyatı olduğunu belirten Ramiz Dukaj ise ''Yaklaşık bir yıl önce böbreğimde yine ağrılar başladı. Ülkemde muayene oldum ve ameliyat olmam gerektiği söylendi. Türkiye’yi çok sevdiğim için ameliyatı burada olmaya karar verdim. Doğrusu böbreğimde bu kadar taş olduğu aklımın uzundan bile geçmezdi. Şimdi çok rahat ve mutluyum. Emeği geçenlere teşekkür ederim.'' dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER