ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2014 Pazartesi 14:30

Başkasının çocuğunu doğuracak

Başkasının çocuğunu doğuracak

Bu kadar olmaz dedirten skandal İtalya'da yaşandı.


İtalya'nın başkenti Roma'daki Sandro Pertini Hastanesi’nde tüp bebek skandalı yaşandı. İki çifte ait döllenmiş embriyoların karıştırıldığı iddiası üzerine tüp bebek işlemleri geçici olarak durduruldu. Ancak kadınlardan biri, diğer çiftin embriyosundan ikiz bebek bekliyor.

Ülke basınında geniş yer verilen habere göre, tüp bebek yöntemiyle çocuk sahibi olmak isteyen iki çiftin 4 Aralık’taki işlemleri sırasında söz konusu devlet hastanesinde hata yapıldı. Çiftlerin embriyoları karıştırılırken, kadınlardan biri, diğer embriyodan ikiz bebeklere hamile kaldı.

Yapılan vahim hata, bebeklerle ebeveynler arasında genetik bir uyumsuzluk tespit edilmesi üzerine ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı, skandalı araştırması için bir komisyon görevlendirdi.

Bu sarsıcı haberi geçen ay alan ve ikiz bebek bekleyen 40’lı yaşlardaki psikolog çiftin avukatı Michele Ambrosini, müvekkillerinin bir kürtaj kararı almadığını, bebekleri dünyaya getirmek istediklerini duyurdu. Mağdur çiftin, hastane hakkında yasal işlem başlattığı belirtildi. 

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER