SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Ekim 2014 Perşembe 11:53

Tiryakilere müjde! Bakanlık ücretsiz dağıtacak

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/utk-1476944-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/utk-1476944-622x360.jpg
Bakanlık açıkladı: "Herkese ücretsiz dağıtılacak"

Daha önce doktor kontrolü ile ücretli dağıtılan sigara bırakma ilaçları artık ücretsiz dağıtılacak.


Bakanlar Kurulu, sigara bırakma tedavisi alan hastalara, sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın sigarayı bıraktırma ürünlerinin ücretsiz olarak verilmesine kadar verdi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan tebliğle, nikotin replasman preparatları ile Bupropion HCI ve Vareniklin içerikli ilaçların ücretsiz dağıtımı, kimlerin hangi kamu hizmetlerinden indirimli veya ücretsiz yararlanabileceğini düzenleyen tasarruf kararnamesi kapsamı dışına alındı.

Buna göre, sigarayı bırakma tedavisi alan hastalar; sayıları 300,000’i geçmemek şartıyla herhangi bir sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın, Sağlık Bakanlığınca temin edilerek birinci, ikinci ve üçüncü basamak sağlık kurum ve kuruluşlarına dağıtımı yapılacak olan kapsam dahilindeki ilaçları ücretsiz olarak alabilecekler. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Türklerin ömrü uzadı!

SONRAKİ HABER

Omurga için "Akıllı Vida"

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.