ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 12:23

Avrupa'nın plastik cerrahları Türkiye'de buluşacak


Avrupa'nın önde gelen plastik cerrahları, Türkiye'de gerçekleştirilecek kongrede bir araya gelecek.
     Her yıl farklı bir ülkede düzenlenen Avrupa Plastik Cerrahlar Birliğinin (EURAPS) 24. kongresi, bu yıl 23-25 Mayıs'ta Antalya'da yapılacak.
     Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneğinin himayesinde gerçekleştirilecek.
     Cerrah olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın'ın açılışını yapacağı kongrede, yağ enjeksiyonları, genital bölgede yapılan onarım işlemleri ve estetik müdahaleler ile meme kanseri sonrası meme onarımı konuları ağırlıklı olarak masaya yatırılacak.
     Kongre Başkanı ve Avrupa Plastik Cerrahlar Birliği Üyesi Prof. Dr. Sühan Ayhan, Avrupa'nın önemli isimlerinin de aralarında bulunduğu 300'e yakın plastik cerrahın buluşacağını, plastik cerrahinin geleceğine yön vereceklerini söyledi.
     Türk Plastik cerrahisinin, dünyada çok önemli bir seviyede olduğunu vurgulayan Ayhan, EURAPS Kongresi'nin bilimsel düzeyi yüksek ve çok prestijli olduğunu belirtti.
     Kongre öncesinde, Prof. Dr. Selahattin Özmen başkanlığında 2. Plastik Cerrahi Araştırma Konseyi toplantısı yapılacağını dile getiren Ayhan, söz konusu toplantıda klinik uygulamaların ve yeni tedavi yöntemlerin temelini oluşturan araştırmaların sonuçlarının açıklanacağını bildirdi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER