ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2014 Salı 08:28

Ambulans şoförünün darbedildiği iddiası


Malatya'da, ambulans sürücüsünün bir taksi şoförü tarafından darbedildiği ileri sürüldü.
İddiaya göre, hasta almak için Malatya Devlet Hastanesine gelen ambulans şoförü Erdal Ünal (43), yoğun parklanma nedeniyle acil servisin önüne yanaşamayınca yolu açmaları için araç sürücülerini uyardı. Bu sırada bir kişi, Ünal'ı darbetti. Tedavi altına alınan Ünal'ın ağzında yırtık tespit edildi.
Taksi şoförü şüpheli M.B, Ünal'ın şikayeti üzerine gözaltına alındı. Tedavi edilen Ünal'a ise ''3 gün iş görmez'' raporu verildi.
Erdal Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kalp krizi geçiren ve durumu kritik olan hastayı almak için Malatya Devlet Hastanesine geldiğini söyledi.
Acil servisin önünün araç yoğunluğundan kapalı olduğunu ifade eden Ünal, "Oradakilere, 'araçlarınızı çekin, ambulansla hasta alacağım' dedim. O sırada, taksi şoförü olduğunu daha sonra öğrendiğim bir kişi, bana iki kez tokat attı ve 'sen kimsin, beni buradan kaldırıyorsun' dedi" diye konuştu.
Olayı haber alarak hastaneye gelen Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl de sağlık personeline karşı her gün bir saldırı veya darp vakasıyla karşılaştıklarını belirtti.
Bıçağın kemiğe dayandığını dile getiren Bingöl, "Yetkilileri, daha duyarlı olmaya çağırıyoruz. Yapılacak her türlü yasal düzenlemeyi de sendika olarak destekliyoruz" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER