ÖNE ÇIKANLAR :
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Nisan 2017 Pazartesi 17:51

Akıllı bandaj sayesinde doktorlar yarayı izleyebilecek!

Akıllı bandaj sayesinde doktorlar yarayı izleyebilecek!

Akıllı bandaj sayesinde doktorlar yarayı 5G teknolojisi ve nano sensörler sayesinde izleyebilecek.


5G kablosuz internet yoluyla Doktor'a yaranın iyileşme dönemini ve durumu rapor verecek bir bandaj düşünün. İngiltere'de Swansea Üniversitesi, sözde bu akıllı bandaj teknolojisini önümüzdeki yıl denemelerine başlayacak. Akıllı bandajlar, yaraya ilişkin raporları, sağlık uzmanlarına göndermek için gelecek nesil kablosuz servislerin yanı sıra, yaralanma durumundaki gelişmeleri takip etmek için nano-sensörler de kullanıyor. 

1492432062_smba.png

Doktorlar bandajlardan aldığı bilgilerle yarayı izleyebilecek ve iyileşmenin daha iyi olmasına dayalı bir tedavi planı uygulayacak. Doktorlar ayrıca, yaralı kişinin ne kadar aktif olduğunu takip edebilecek. Yaralar genellikle hasta egzersiz yaparken ve kan yaranın yakınında dolaşırken iyileşir.  

Nanotech uzmanları yaradaki değişiklikleri okuyan algılayıcılar üretirken, bandajı para kazanmak için bir 3B yazıcıyla yapılabilir. Profesör Clement, Galya Yara Yenilik Merkezi'nde, okulun test yapmasına yardımcı olabilecek 1 milyon insan olduğunu söyledi. KAYNAK : Akıllı bandaj sayesinde doktorlar yarayı izleyebilecek!

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER