ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 12:51

AK Partililerden lösemi hastası çocuklara ziyaret

AK Partililerden lösemi hastası çocuklara ziyaret


AK Parti Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç ve beraberindeki partililer, 'Aileleri Evde Ziyaret ve Kardeşlik Projesi'ne destek amaçlı, tedavileri süren lösemili çocukları evlerinde ziyaret etti.

Samsun Lösemili ve Kan Hastalıklı Çocuklar Derneği (LÖSAM)’nin tedavi gören çocuk ve ailelerine moral vermek amacıyla başlatmış olduğu 'Aileleri Evde Ziyaret ve Kardeşlik Projesi'ne destek büyüyor. Çocuklarının tedavisi için Samsun’da ikamet etmek zorunda kalan Adana, Kütahya, Ordu ve Sinop’ lu ailelerin bulunduğu evde yapılan ziyarete, projeye destek veren Gazi Ortaokulu öğrenci, öğretmen ve velileri de bulundu. Aileler sorunlarını ve yaşadıklarını anlattıktan sonra, Samsun’daki yakın ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler. Ak Parti Samsun Milletvekili Kılıç tüm aileler ve çocuklarla tek tek yakından ilgilenirken istek ve taleplerini de not aldı. Projeyle ilgili çalışmalardan bilgilendirildiğini ve insani amaçlı mutlaka yapılması gereken çalışma olduğunu söyleyen Kılıç, "Ailelerimizin sorunlarını çözme konusunda her zaman yanlarındayız. Problemleri çözmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Ayrıca özellikle şehir dışından gelen ailelere karşı yapılan çalışmadan dolayı LÖSAM derneğine teşekkür ediyorum." dedi.

LÖSAM Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Öztürk ise, "Proje kapsamında çıktıkları yolda yardımsever insanlarla yol alıyoruz. Bugüne kadar binlerce insanla ziyaretleri gerçekleştirdik ve devam ediyoruz. Dün Kütahya, bugün burada yarın ise Şırnaklı ailenin evinde olacağız. İlkokul çağındaki çocuklar ve ailelerinden sonra artık üniversiteli genç arkadaşlarda ziyaretlerde yer almaya başladı. Aileleri temsilen üzerimde önemli bir sorumluluk var ve bu sorumluluk gittikçe artmaktadır. Vekilimize vermiş olduğum dosya ile üzerimizdeki sorumluluğu bir ölçüde de olsa paylaşmayı düşünüyoruz." dedi.

Ziyarette projenin dökümanlarını içeren dosya ile beraber 'Emrahların Dünyası' adlı kitap Öztürk tarafından Çağatay Kılıç’a hediye edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER