ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 14:01

14 Mart Tıp Bayramı


Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi'ne üye bir grup, görevi başında öldürülen sağlık çalışanları ile Gezi Parkı odaklı olaylarda yaralanan ve 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan'ı anmak için denize karanfil bıraktı.
Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen SES üyeleri, görevi başında öldürülen sağlık çalışanlarının fotoğrafları ile anma etkinliği düzenledi.
Grup adına basın açıklaması yapan SES İzmir Şube Başkanı Rukiye Çakır, her yıl 14 Mart Tıp Bayramı öncesinde Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelip, görevi başında öldürülen sağlık çalışanlarını denize karanfil bırakarak andıklarını söyledi.
Bu yıl Gezi Parkı odaklı olaylarda yaralanan ve 269 gün sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Berkin Elvan'ı da andıklarını ifade eden Çakır, "Toplum için sağlık, kendimiz için can güvenliği istiyoruz" dedi.
Çakır, "Çalışanların iş yeri güvencesini kaldıran, performansa göre çalıştırarak rekabet ettiren, ağır iş yükü altına sokan, her türlü şiddetle karşı karşıya getiren bu programdan derhal vazgeçilmelidir. Çünkü sağlıkta dönüşüm programı sağlık ve sosyal hizmet emekçileri için çileye dönüşmüş ve dayanılmaz bir hal almıştır" diye konuştu.
Konuşmanın ardından etkinliğe katılanlar, Cumhuriyet Meydanı'ndan denize karanfil bıraktı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER