ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 12:13

14 Mart Tıp Bayramı


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık çalışanlarının zor şartlar altında büyük bir fedakarlıkla çalıştıklarını belirterek, karşılıklı diyalog ve işbirliği ile tüm zorlukların üstesinden geleceklerini ve özlük hakları için yapılan iyileştirmelerin devam edeceğini bildirdi.
Müezzinoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, karşılıksız hizmet ve fedakarlık olan mesleklerin başında hekimliğin geldiğini ifade etti.
Istırap içindeyken bile hastasının yardımına koşan, acısını dindirmeden mesaisini bitirmeyen fedakar hekim ve sağlık çalışanlarının bu anlayışını yansıtan örneklere her gün şahit olunduğunu belirten Müezzinoğlu, kolunda serum ile hasta muayene eden doktorun, yoğun kar ve arazi şartları nedeniyle hastasını evinden alıp sırtında ambulansa taşıyan acil tıp teknisyenin, olay yerine bir an önce ulaşmak için hayatını ortaya koyan ambulans şoförünün gayretlerine işaret etti.
Müezzinoğlu, 12 yıl boyunca dünyanın da takdirini kazanan reformların, sağlık çalışanlarının olağanüstü gayretiyle gerçekleştirildiğini kaydederek, "Böylece ülkemizin en ücra noktalarına kadar sağlık hizmetini ulaştırabildiğimiz bir dönemin kapılarını açtık. Bu tablonun oluşmasında hiç şüphesiz Türkiye'nin sağlığı için emek harcayan siz değerli sağlık çalışanlarının gayreti ve fedakarlığı var" ifadesini kullandı.
Vatandaşların sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmesi için var güç çalıştıklarını vurgulayan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:
"Mesleğinizi icra ederken karşınıza çıkan güçlükler hiçbir zaman sizi yıldırmadı, yolunuzdan alıkoymadı. Bunu yaparken karşılık beklemeden, erdemli bir şekilde sadece mesleki sorumluluğunuzu yerine getiriyorsunuz. Bu özveriniz, bizler için motivasyon kaynağı olduğu gibi ülkemiz adına yapacağımız reformların da en güçlü adımı oluyor."
Bu doğrultuda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı görev anlayışı ve çalışma heyecanıyla daha iyi bir sağlık hizmeti verebilmek için hep birlikte gayret edeceğiz. Karşılıklı diyalog ve işbirliği ile yine zorlukların üstesinden geleceğiz. Emeği hiçbir maddi değerle karşılanması mümkün olmayan kıymetli mesai arkadaşlarımın özlük hakları için yaptığımız iyileştirmelere devam edeceğiz."
Müezzinoğlu, tüm sağlık çalışanlarına sevgi ve şükranlarını sunarak, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir yaşam temennisinde bulundu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER