ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 23:56

''13. Bayındır Hastaneleri Tıp Ödülleri''


Bu yıl 13'üncüsü düzenlenen ''Bayındır Hastaneleri Tıp Ödülleri'' sahiplerini buldu.

Tıp eğitimi alan, Türk vatandaşı bilim insanlarının tıp alanında araştırma, çalışma ve hizmetlerini kamuoyuna duyurmak, bilimsel çalışmaları teşvik etmek amacıyla Bayındır Sağlık Grubu tarafından ''hizmet, bilim, teşvik ve araştırma'' ödülleri verildi.

Tıp ödülleri değerlendirme komisyonu üyelerinden Hacettepe Üniversitesi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa İlhan, Cüneyt Gökçer Sahnesi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, ''Bayındır Hastaneleri Tıp Ödülleri''ne ödül veren, değerlendiren ve ödül alanlar açısından bakıldığında manevi değerinin ortaya çıkacağını ifade etti.

Bu yıl ''hizmet ödülü'', hasta odaklı ve bilimsel temele dayılı sistematik laboratuvar çalışmaları nedeniyle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı emekli öğretim üyesi Düzen Laboratuvarlar Grubu kurucusu Prof. Dr. Yahya Laleli'ye verildi.

Ödülünü Bayek A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Kutlusoy'dan alan Laleli, bu ödüle layık görülmekten onur duyduğunu belirtti.

''Bilim ödülü'', viral hepatit, hepatik ensefolopati ve karaciğer hastalıklarının ekstrahepatik manifestasyonları konusunda yaptığı çalışmalar nedeniyle Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cihan Yurdaydın'a verildi.

Yurdaydın, ''böyle bir ödülün üniversite hastanelerinin can çekiştiği bir döneme rastlaması çok üzücü'' diyerek, bu ödülü almaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

''Teşvik ödülü'' ise bu yıl iki isme verildi. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ethem Murat Arsava ile Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Yılmaz'a takdim edildi.

''Araştırma desteği'' de doktora öğrencileri Ayşim Gözükızıl ile Evin Özen'den oluşan ekibin proje yöneticisi Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbı Biyoloji ve Genetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Neşe Atabey'e sunuldu.

Değerlendirme komisyonu üyeleri ve ödül alan bilim adamlarının hatıra fotoğrafı çektirmesinin ardından tören, Fatih Erkoç'un verdiği konserle son buldu.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER