ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Kasım 2014 Perşembe 11:30

112 acil kış dönemine hazır

112 acil kış dönemine hazır

İnsan sağlığı konusunda en kısa sürede vaka yerine ulaşan, ilk müdahaleyi yapan ve tedavi durumuna göre hastaları sağlık kurumlarına götüren 112 Acil Sağlık ambulansları, 2014 yılı kış şartlarına göre hazırlandı.


Eskişehir İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi’ne bağlı tüm Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarına ait ambulanslar ile merkeze bağlı 2 adet 4x4 jeep ambulanstan birine kış lastikleri, diğerine ise paletler takılarak kış dönemine hazırlıklar tamamlandı. Eskişehir 112’nin bu yılki kış hazırlıkları hakkında bilgi veren İl Ambulans Komuta Kontrol Merkezi Başhekim Yardımcısı Dr. Hilal Şenyüzlü Ertaş, kentteki tüm 112 personelinin kış talimatları hakkında bilgilendirildiğini söyledi. Dr. Ertaş, “Eskişehir 112 olarak 2014-2015 kış dönemine tüm ambulanslarımız hazır hale getirildi.

Tüm ambulanslarımızın kış lastikleri takıldı, kışlık bakımları yapıldı ve tüm personelimiz kış talimatları hakkında bilgilendirildi. Sağlık Bakanlığı tarafından verilen 2 adet 4x4 jeep ambulansımız mevcut. Bunlardan bir tanesine paletleri takıldı ve 4x4 ve 4x2 ambulanslarımızla ulaşamadığımız, kar nedeni ile yolu kapanan bölgelere acil sağlık hizmetini götürebilmemiz adına paletli ambulansımız hazır hale getirildi. Eskişehir 112 olarak kış dönemine hazır hale geldik” dedi.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER