ÖNE ÇIKANLAR :
SAĞLIKTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 15:17

10 kilogram kist çıkarıldı

Ordu'da bir hastanın karnından 10 kilogram ağırlığında kist çıkarıldı.


Ordu'da bir hastanın karnından 10 kilogram ağırlığında kist çıkarıldı. Devlet Hastanesi'ne karnında hareket eden yumaklar bulunduğu, çabuk yorulduğu ve nefes darlığı sıkıntısı yaşadığı şikayeti ile başvuran 70 yaşındaki Şimşir Kolcu'nun karnından 10 kilogram ağırlığında kist alındı.

Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Hüseyin Şahin ve ekibi tarafından gerçekleşin ameliyat sonrası çıkarılan kist basına gösterildi. Dr. Şahin hastanın karnında bir takım yumakların oynadığını söylemesi üzerine hastaya hemen müdahale edildiğini ve gerekli tahlillerin yapıldığını belirterek, " Hastamız çabuk yorulmaktan şikayet ederdi ve nefes darlığı çekiyordu. Özellikle yokuş yukarı çıktığı zaman yorulduğunu ifade ediyordu. Karnında yumak şeklinde kitlelerin oynadığını söylüyordu. Yapılan tetkik ve tahlil sonucunda büyük bir kitlenin olduğunu tespit ettikten sonra bizim için zevkli, hasta için de cerrahi ve rahatlatıcı olan kısma geçmiş olduk.” dedi.

Böyle bir vakaya çok alışık ve çok da yabancı olmadıklarını ifade eden Dr. Şahin, “Yılda birkaç kez başımıza gelebilen bir ameliyat. Hastamızın ameliyat öncesi karnı oldukça genişti, şuanda zayıf incecik bir hasta oldu. Şu anki hali kendisinin de tuhafına gitti.” şeklinde konuştu.

Hastanın oğlu Muzaffer Kolcu da annesinin ağrılar çektiğini belirterek, “Doktorlara çok teşekkür ediyorum annemi sağlığına kavuşturdular” diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER