ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 16:50

Yılmaz: Askerlik yaşında değişiklik yok


Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, askere alma yaşında hiçbir değişiklik olmadığını belirterek, "Tasarıdaki yaş, kanunda belirtilen yaşla aynı yaş" dedi.
Yılmaz, Parlamento'da gazetecilerin, "Askere alma yaşının 21'e çıktığı" yönündeki haberleri anımsatması üzerine, "Eski kanuna bakın, yeni kanuna bakın, eski kanunda da yeni kanunda da '21 yaşından gün alanlar' deniliyor. Eski kanunda diyor ki 'yılda 2 sefer çağrılır', oysa bizim şimdiki uygulamamız 4 sefer. Öyle bir yorumu (21 yaş) ben de gördüm. Yaşta hiçbir değişiklik yok, tasarıdaki yaş, kanunda belirtilen yaşla aynı yaş" dedi.
"Askerlik kısaldı ondan dolayı mı?" sorusuna Yılmaz, "Tabi, bravo tebrik ediyorum, ondan dolayı" yanıtını verdi.
Bakan Yılmaz, "Bugün TBMM Başkanlığı'na sunulan tasarıyla getirilen Yüce Divan uygulamasından eski komutanların da yararlanıp yararlanmayacağına" ilişkin soru üzerine, "Bu işin uzmanı kimse, gidin uzmanına sorun" dedi.
"Sizin kanaatinizi merak ediyoruz" sorusu üzerine Yılmaz, "Benim kanaatim neyi değiştirecek, benim kanaatim hiç bir şeyi değiştirmez. Hukukçulara, uzmanlara sorun, ne diyorsa o olur. Biz hayırlısını diliyoruz ülkemiz için" diye konuştu.
İsmet Yılmaz, Adana'da durdurulan TIR'la ilgili olarak Jandarma Genel Komutanlığı'nın soruşturma başlattığına yönelik haberlerle ilgili soruya ise cevap vermedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER