ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Aralık 2013 Pazar 14:30

Yerel seçimlere doğru


DSP Genel Başkanı Masum Türker, partisinin yerel seçimlerde hiçbir şekilde ve hiçbir yörede başka bir partiye katılmayacağını söyledi.
Türker, partisinin Ereğli ilçesine bağlı Gülüç beldesi belediye başkan adayı tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, DSP'nin halkın kurduğu tek parti olduğunu savundu.
"Partimiz hiçbir şekilde ve hiçbir yörede başka bir partiye, başka bir merkez cephesine katılmayacak ve içinde yer almayacak" diyen Türker, "Türkiye'de hatırlayın, partinin kurucusu rahmetli Bülent Ecevit dışında kimse yok. Geri kalan hepsi halk. Halkın kendisiyle yani 600 kişiyle kurulmuş tek partidir. Bizi sermaye desteklemiyor. Bizim konaklarda oturup bu işin pazarlığını yaparak sizi onlara esir etmek, rantı onlara dağıtma düşüncemiz yok. Her şey halk için halkla yapılmaktadır. Burada Dursun Ünsal Sarıkaş'ı aday gösterdik. Onunla çalışacak belediye meclis üyelerini de yansıtacağız" ifadesini kullandı.
Halka hizmet edecek kadroları seçeceklerini anlatan Türker, güce tapanların partisi olmadıklarını, partililerin ideal ve ilke sahiplerinden oluştuğunu kaydetti.
Türker, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın provokatif eylemler içine girdiğini ifade ettiği bazı büyükelçilere "işinizi yapın" dediğinin hatırlatılması üzerine, şöyle konuştu:
"Başbakan'ın bu söylediğini Dışişleri Bakanlığı tamamen tersini söyleyerek farklı yöne çekmiştir. Başbakan'ın bu konuşmasından önce ABD Büyükelçisi bazı haberlerle ilgili, 'ben böyle bir şey demedim' diye açıklama yapmış. Başbakan'ın o açıklamasının ardından Dışişleri Bakanlığının doğal olarak büyükelçiyi böyle bir durum varsa çağırıp sorması gerekir. ABD Büyükelçisi'nin açıklamasını yeterli bularak, 'büyükelçinin çağrılmasına gerek yoktur, açıklaması yeterli bulunmuştur' denilip olay kapanmıştır."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER