ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Şubat 2014 Cumartesi 16:58

Yerel seçime doğru


AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, "Yaşanan olaylardan saf temiz Müslüman kardeşlerimizi hangi cemaate mensup olurlarsa olsunlar kimse sorumlu tutamaz. Bu işin sorumlusu çetelerdir. Buraya sızanlardır. Bu paralel yapıyı oluşturanlardır. Bunlar da hesabını verecektir" dedi.
Binali Yıldırım, partisinin Ödemiş'teki seçim koordinasyon merkezinin açılışına katıldı.
Ödemiş'in düşmana karşı İstiklal Harbi'nde ilk direnişi gösteren yer olduğunu kaydeden Yıldırım, "Ödemişlilerin bedeli ödediğini herkes biliyor. Mahmut Badem'den sonra sizin bedelini ödediklerinizi ne yaptılar. Size borç bıraktılar" dedi.
İlçeye gelirken bir gazetede okuduklarını anlatan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Okulların bahçelerine asfalt dök başkan' demişler. Belediye başkanının verdiği cevap, 'Ben CHP'li belediye başkanıyım. Asfalt dökeyim de AK Parti prim mi yapsın?' Mahmut Badem öyle bir belediye bıraktı ki, gelen rahat etti. Ağustosta bir haber vardı. Ödemiş Belediyesi çalışanları maaşlarını alamıyor. Çünkü maaşları almak için kredi çekmişler ve bu krediyi ödememişler. Maaşları ödemek için de başka bankadan kredi çekmek istemişler. Kredi borçları olduğu için de banka kredi vermemiş. Beceriksizliğin bu kadarı artık. Pes diyorum. Tepetaklak gitmelerine az kaldı. 30 Mart'ta Ödemiş Mahmut Badem'le nerede kaldık demeye hazır mı?"
İller Bankasından Ödemiş'e aktarılan 2 milyon 100 bin liranın Mahmut Badem zamanında 800 bin lira olduğuna dikkati çeken Yıldırım, "İki buçuk kat artmış para. Peki 5 senede Ödemiş'te hizmette iki buçuk kat artış oldu mu? Yok. Bol bol borç var" diye konuştu.
Bazıları gibi kilometrelerce laf etmeyip kilometrelerce yol yaptıklarını dile getiren Yıldırım şöyle devam etti:
"Ödemiş'e 17 okul yapıldı. 10 yıl içinde 10 trilyon üzeri harcama yapıldı. 3 okulun da çalışmaları sürüyor. 264 yataklı Ödemiş Devlet Hastanesi temelini attık. Ödemiş'e yakışır bir hastane yapıyoruz. Mayıs ayında biter. Sağlık olsun demekle sağlık olmuyor. Hastane yapacaksın. Görevini yerine getireceksin. Yeni hastane bittikten sonra o hastane oradan taşınacak yerine de ağız ve diş sağlığı hastanesi kurulacak. Ödemiş'e çok güzel adalet sarayı yaptık. Biz saraylar yaptıkça bazıları bozuluyor. Adalet mülkün temelidir deyince bunu şöyle anlamışlar. Hakimler savcılar bodrum katta oturacaklar.
Maalesef bugün devletin temeline dinamit atmaya çalışan yapılar olduğunu gördük. Devlete karşı devletin geleceğine karşı, ülkenin milli güvenliğine karşı, nereden tehdit gelirse gelsin, ister yargıdan ister ordudan ister çeteden ister mafyadan gelsin cevabını alır, arkasını dönüp tıpış tıpış gider. Bu milletin bileğini hiç kimse bükemez. Bu milletin bileğini ancak sandık büker. Bu millet siyasetçiye cevabını sandıkta verir. Sizin verdiğiniz emaneti kurda, kuşa, çeteye, mafyaya asla teslim etmeyiz. Bunu iyi bilesiniz.".
- "Hesabını verecekler"
"Benim saf güzel Müslüman kardeşlerim, siz varınızı yoğunuzu verdiniz. Buralara yardım ettiniz. Size yakışanı yaptınız" diyerek konuşmasını sürdüren Yıldırım, "Siz bunları verirken çocuklarımız daha güzel eğitim alsın, dinlerini diyanetlerini daha güzel öğrensin, ülkemizin geleceği daha güzel olsun dediniz. Siz hiçbir zaman buraya yapılanma olsun ülkenin devletine hükümetine kafa tutsun diye düşünmediniz. Bu yaşanan olaylardan saf temiz Müslüman kardeşlerimizi hangi cemaate mensup olurlarsa olsunlar kimse sorumlu tutamaz. Bu işin sorumlusu çetelerdir. Buraya sızanlardır. Bu paralel yapıyı oluşturanlardır. Bunlar da hesabını verecektir" diye konuştu.
Geçmişte siyasilerin İzmir-Ödemiş yolu yapılacak dediklerini, aradan Sultan Abdülhamit'in tahtta kaldığı kadar süre geçtiğini belirten Yıldırım "13 tane hükümet 22 bakan değişti yolda değişen bir şey oldu mu? Bu kardeşiniz 2011'de geldi, ne dedi size? 'Ben bu yolu yapacağım' dedi. Torbalı'dan Beydağ'a kadar bölünmüş yol yapacağım' dedim. Başladı mı yol? Başladı. 300 trilyon. Helal hoş olsun" ifadelerini kullandı.
Ödemiş'e doğal gaz geleceğini, trafik sorunu olan bölgeye dal-çık yol, fen lisesi yapılacağını ve bin ton süt toplanan ilçeye süt entegre tesisi kurulacağını söyleyen Yıldırım, CHP ve DP'den AK Parti'ye katılanlara rozet taktı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER