ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 23:23

"Yarın artık IMF'ye borcumuzun tamamını ödeyeceğiz"


Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, çözüm sürecine ilişkin, "İnşallah çözüm süreciyle milli birlik ve beraberlik projemiz güzel bir neticeyle sonuçlanacak" dedi.
     Çeşitli programlara katılmak üzere Sakarya'ya gelen Eroğlu, partisinin Karasu İlçe Teşkilatı'nı ziyaret etti.
     Partililere hitap eden Eroğlu, güzel günleri hep beraber göreceklerini belirterek, "İnşallah çözüm süreciyle milli birlik ve beraberlik projemiz de güzel bir neticeyle sonuçlanacak. Tabii bu durumda hainler de boş durmuyor. Reyhanlı'da gerçekleşen elim hadiseden dolayı yüreğimiz dağlandı. Milletimizdeki bu asil ruhla sorunları aşacağız ve 2023 hedeflerimize ulaşacağız" ifadesini kullandı.
     Sakarya'da önemli yatırımları hayata geçireceklerine değinen Eroğlu, "Buradan dünyaya fidan ve süs bitkisi ihraç edeceğiz. Bu, kısa zamanda hayata geçecek. İnşallah çalışmalarda belli bir aşama aldık. Bundan sonra Sakarya, dünyaya süs bitkisi ve fidan ihraç edecek" diye konuştu.
    
"Yarın artık IMF'ye borcumuzun tamamını ödeyeceğiz"
    
     Eroğlu, Türkiye'nin yarından itibaren IMF'ye borcu kalmayacağını ifade ederek, 14 Mayıs'ın ülke için önemli bir tarih olacağını vurguladı.
     "Yarın artık IMF'ye borcumuzun tamamını ödeyeceğiz" diyen Eroğlu, "İşte, Türkiye'nin geldiği nokta bu. Paramızda altı sıfır vardı, enflasyon üst seviyelerdeydi. Yüzde 63 faizle borç ödediğimiz günler vardı" şeklinde konuştu.
     Eroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:
     "Çok şükür, o günler artık geride kaldı. Yüzde 63 faizden yüzde 4'e düştük. Türkiye'de doğalgaz eskiden sadece 7 ilde vardı, şimdi ise 77 ilde var. 58 ilde su yoktu, şimdi su her yere ulaştı. Eskiden yol yoktu, kazadan geçilmiyordu, şimdi de her taraf bölünmüş yollara sahip."

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER