ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2012 Cuma 07:44

"Yapan da yaptıran da alçaktır"

"Yapan da yaptıran da alçaktır"

Yıldırım, TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının 2013 yılı bütçesi üzerinde yaptığı konuşmada, yolsuzluk yapanlara böyle seslendi.


Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, "Yolsuzluk yapan da yolsuzluğa vesile olan da alçaktır, bu memleketin, yetiminin hakkına tecavüz etmiş en aşağılık insandır" dedi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının 2013 yılı bütçesi üzerinde yaptığı konuşmada, ulaştırma ve haberleşme sektörünün önemine işaret etti.

Yıldırım, 2003'ten bugüne kadar ulaştırma, haberleşmeye 140 milyar liralık yatırım yaptıklarını dile getirerek, bunun yüzde 64'ünün karayollarına olduğunu vurguladı.

''Son 10 yılda karayolu, havayolu, bilgi, iletişim teknolojilerinde hiçbir iyi iş yapılmadığı'' eleştirilerinin haksız olduğunu belirten Yıldırım, siyasetin bu olmaması gerektiğine işaret etti.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı'nın, yolsuzluk iddialarını dile getirmesine Yıldırım, ''Eğer yolsuzluk iddian varsa, buraya getir. Yolsuzlukla en son itham edeceğin adam karşındadır. 10 yıldır alnımızın akıyla hizmet yapıyoruz, hepsinin hesabını kuruş kuruş veririm. Öyle muğlak sözlerle beni yolsuzlukla itham edemezsiniz. Yolsuzluk yapan da yolsuzluğa vesile olan da alçaktır, bu memleketin, yetiminin hakkına tecavüz etmiş en aşağılık insandır'' karşılığını verdi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER