ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 16:15

Vural: "Ya milletin ya silahın vekili olacaksın"


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Milletvekilliği ile adam öldürmek, milletvekilliği ile silah egemenliği birbiri ile bağdaşır hususlar değil. Ya milletin ya silahların vekilleri olacaksın. Ya milletin ya silahın egemenliği.” dedi.

        Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin soruları cevapladı. BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici’nin polise silah çekmeye yeltendiği haberleri ile ilgili konuşan Vural, polislerin ve TSK’nın kötü adam haline getirildiğini savundu.

        Vural, “Bu milletin askerini, polisini küçük gören bir zihniyetin yönettiği bir Türkiye’de geldiğimiz tablo şaşırtıcı değil. Polise tokat atanlar ne yapıldı? Polisle yanak yanağa olanlara ne yaptılar? Hani dokunulmazlık kalkacaktı. 'Yetmez yanak yanağa, sizi İmralı'ya götürelim' dediler.” diye konuştu.

        Milletvekilliği ile adam öldürmenin ve silah egemenliğinin birbiri ile bağdaşmadığını aktaran Vural, “Ya milletin ya silahların vekili olacaksın. Ya milletin ya silahın egemenliği.” ifadesini kullandı.

        AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’in açıklamaları ile ilgili ise Vural, “PKK’yı meşrulaştırmak için her türlü dili kullanıyorlar. O PKK’lılar, teröristler, en başta Diyarbakır’da, Hakkâri’de, Van’da, Bitlis’te, Bingöl’de çocukları kadınları yaşlıları öldürmüş bir cinayet şebekesi. Bu ifadeler PKK’yı masum gösterme çabaları ve gayretidir. AKP, Doğu ve Güneydoğu’da vatandaşlarımızı PKK’ya terk etmiş. Orada bulunanlar da orada siyaset yapmaktan başka çare bulamamaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER