ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 15:56

"Vatandaşın ocağına incir ağacı diktin"


MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Nereye ağaç diktin onu bilmiyoruz ama Başbakan 11 yıldır bu vatandaşın ocağına incir ağacı dikti.” dedi.
    
    MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Gezi Parkı eylemlerinde hükümetin tutumunu eleştirdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da yüklenen Vural, “10 gün içinde Taksim’e AVM yaptı, kışla yaptı, cami yaptı, rezidans yaptı. En son Taksim’e ne yapılacağını bileniniz var mı?” diye sordu. Vural şöyle devam etti: “Ağaç sayısı bir azaldı bir yok oldu. 2 milyar oldu, 3 milyar oldu. Hesap yapıyorlar, 24 saat uyumadan ağaç dikilse, dakikada 532 ağaç, günde 747 bin 198 ağaç dikilir… Nereye dikti bunu. Kendi çocuklarının dikili ağaçların mı içine katıyor acaba. Nereye ağaç diktin onu bilmiyoruz ama Başbakan 11 yıldır bu vatandaşın ocağına incir ağacı dikmiştir.”

    “HODRİ MEYDAN, SANA SESLENİYORUM”

    Erdoğan’ın 11 yıldır faiz lobisine ve sermaye boranlarına hizmet ettiğini ileri süren Vural, “Başbakan’a bir çağrım var. Hodri meydan. Sana sesleniyorum. Başbakan söylediklerinde samimi isen, vatandaşı faizcilere yedirmemeye kararlı isen, faiz düzeninden kurtulmakta kararlı isen sana bağlı kamu genel müdürlerini yanına çağır. ‘Vatandaşa yarından itibaren faizsiz kredi vereceksiniz, bugüne kadar ev kredilerinden, tüketici kredilerinden, kredi kartlarından aldığınız faizleri vatandaşa iade edeceksiniz. Kredi kartlarının faizlerini sıfırlandıracaksınız.’ talimatı ver. Bu sözler lafta kalmasın, bu söylemini icraata geçir. Böylece Başbakan’ın ne kadar faiz lobilerinin ne kadar vatandaşın yanında olduğu belli olur.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER