ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 12:24

Vatandaş CHP'ye sosyal paylaşım sitelerinden ulaştı


CHP Halkla İlişkiler Birimi'nce hazırlanan rapora göre yaklaşık 2 aylık dönemde CHP'ye 80 bin 58 kişi vatandaş başvurusu ulaştı. Başvurular için yoğunlukla sosyal paylaşım siteleri tercih edilirken, vatandaşların yüzde 51'i Facebook, yüzde 40'ı ise Twitter üzerinden partiye görüş ve önerilerini iletti.
CHP Parti Meclisi'ne (PM) sunulan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) raporunun Halkla İlişkiler Birimi'nce hazırlanan eylül ve ekim ayı faaliyetlerine ilişkin bölümünde vatandaşlardan gelen elektronik posta, telefon, sosyal medya mesajı, mektup ve ziyaretlerin kamuoyunu anlamak amaçlı ayrıntılı olarak değerlendirildiği belirtildi.
Birime bu kapsamda haftalık olarak 5 bin ila 15 bin arasında yurttaş başvurusunun ulaştığının kaydedildiği raporda, sosyal medyanın da bireysel özgürlükler ve haber alma hakkı açısından büyük önem taşıdığına vurgu yapıldı.
-Eylül ve ekim aylarında 80 binin üzerinde başvuru yapıldı
Yurttaşlardan çeşitli kanallarla gelen başvuruların konu başlıkları altında analiz edilerek ilgili birimlere aktarıldığının belirtildiği raporda, 9 Eylül-21 Ekim tarihleri arasında elektronik posta, telefon, mektup, ziyaret ve sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla Halkla İlişkiler Birimi'ne 80 bin 58 kişinin başvuru yaptığı ve bu başvuruların tamamının yanıtlandığı ifade edildi.
Raporda, başvuruların yüzde 51'inin sosyal paylaşım sitesi Facebook, yüzde 40'ının ise Twitter üzerinden yapıldığı, bunu elektronik posta, telefon, ziyaret ve mektup yöntemlerinin izlediği aktarıldı. Başvuruların yüzde 94'ü gündemdeki konularla ilgili olduğu belirtilen raporda, ardından maddi ve iş yardımı taleplerinin izlediği, il ve ilçe örgütleri ile yerel yönetimler hakkındaki başvuruların ise en alt sırada yer aldıkları bildirildi.
Raporda, vatandaşlardan gelen önerilere de yer verildi. Bu öneriler arasında ise CHP TBMM Grup toplantılarının Meclis dışında yapılması, mitinglerin sürdürülmesi, parti çalışma ve önerilerinin etkin yöntemlerle geniş kitlelere ulaştırılması, söylem birliğinin güçlendirilerek, parti içi konuların basına yansımalarının önlenmesi gibi konular ön sıralarda yer aldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER