ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 15:46

Van'da ölen 3 yaşındaki çocuk


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Van'da hastalandıktan sonra yaşamını yitiren 3 yaşındaki Muharrem Taş konusunda gerekli incelemeler için harekete geçtiklerini, ancak köye gitmek üzere yola çıkan ekiplerin kar nedeniyle henüz köye ulaşamadığını söyledi. İslam, ekiplerin köye ulaştığında durumu kontrol altına alıp kendilerine bildireceğini belirterek, "Üzerimize düşen neyse yapacağız" dedi.

İslam, Meclis kulisinde AA muhabirinin sorularını yanıtlarken, olaydan haber alır almaz Van İl Müdürlüğü'nden bir ekibin sosyal çalıştırmacılarla birlikte Taş ailesinin yaşadığı köye gitmek üzere harekete geçtiğini ifade ederek, "Sabah kendilerinden haber aldığımda, 16 saattir yoldaydılar. Ekiplerim kar nedeniyle köye ulaşamadılar. Ulaştıklarında durumu kontrol altına alıp bize bilgi verecekler, üzerimize düşen neyse onu yapacağız" diye konuştu.
Durumu kendi uzmanlarından öğrenmek istediğini kaydeden İslam, henüz bilginin kendisine ulaşmadığını kaydetti.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın çalışma alanının çok hassas olduğunu, çocuklar, kadınlar, engelliler, şehit ve gazi yakınlarının kendi sahalarına girdiğine işaret eden İslam, bunların hem risk altında gruplar hem de sıkı takibi gerektiren gruplar olduğunu söyledi.

İslam, "Her gün hiçbir şey olmasın diye dua ediyoruz ama bir şey vuku bulduğunda tedbirlerimiz var, onları almak için çalışıyoruz. Asıl vazifemiz herhangi bir kötü durumun oluşmasını engelleyici tedbirleri almaktır. Bunun için plan, proje yapıyor ve politikalar üretiyoruz " dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER