ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 21:34

Vali Lekesiz: Hastane ziyaretlerine basının alınmaması bakanların takdiri

Vali Lekesiz: Hastane ziyaretlerine basının alınmaması bakanların takdiri


Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hastane ziyaretleri sırasında AA ve TRT dışında kanalların içeri alınmaması ile ilgili kararın, bakanların takdiri olduğunu söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, bombalı saldırıların yaşandığı Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde incelemelerde bulundu. Reyhanlı’nın ardından Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’i ziyarete gelen Kılıçdaroğlu, burada basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'na genel başkan yardımcıları Faruk Loğoğlu, Nihat Matkap, Umut Oran ve CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan da eşlik etti. Ziyaretin ardından Vali Lekesiz, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin "Önceki gün Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun bugün de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun hastane ziyaretini sadece TRT ve AA muhabirlerinin izlemesine izin verildi. Diğer ajans, televizyon ve gazete muhabir ve kameramanlarının içeri girmesi engellendi. Yasakla ilgili neler söyleyeceksiniz?" sorusuna Vali Lekesiz, "Bu sayın bakanların takdirleri. Ama hastane ziyaretleri ile ilgili rahatsızlıkları biz de yaşıyoruz. Hastanede adı üzerinde hasta yakınları var. Yakınlar için hasta yakınının ruhsal ve bedensel açıdan tam bir iyilik hali fevkalade önemli. CHP heyetinin de maşallahı var. Sayın Genel Başkan geldiğinde beraberinde bir kalabalık oluşuyor. Sayın bakanlar teşrif ettiğinde yine benzer bir kalabalık oluyor. Bir de böyle bir ordu girdiğinde hem hasta hem de yakınları haliyle çok zor duruma düşüyor. Herhalde onun için olabilir." şeklinde cevap verdi.

Konu ile ilgili görüşü sorulan CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ise "Hastanenin takdiridir. Bu konuda yorum yapmak istemeyiz." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER