ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Eylül 2014 Perşembe 15:09

Vali Başköy Çorum'a veda ediyor

Vali Başköy Çoruma veda ediyor

Çorum Valisi olarak 16 Ağustos 2012 tarihinde göreve başlayan ve son valiler kararnamesi ile merkeze çekilen Sabri Başköy, kente veda ediyor.




Valilik görevine başladığı tarihten itibaren Çorum'da yaşayan her kesimden vatandaş ve kanaat önderleri ile yakın diyaloglar kuran Başköy, merkeze çekilmesinin ardından kent genelindeki STK, oda ve kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile vedalaşıyor.
Cumartesi günü şehirden ayrılacak Başköy, bir veda mesajı yayımladı. Başköy veda mesajında, bu güzide ile ve değerli halka hizmet etmenin büyük onurunu ve sorumluluğunu yaşadığını belirtti.

Başköy mesajında şöyle dedi: ''Büyük Atatürk’ün 'Millete efendilik yoktur. Hizmet etmek vardır. Bu millete hizmet eden, onun efendisi olur.' sözünün rehberliğinde görevimizi yaparken kanun ve hukuk çerçevesinde zorlaştırmadan kolaylaştırmaya, istenildiğinde her an ulaşılabilir durumda olmaya, vatandaşın yerine kendimizi koyarak empati yapmaya, problemlerin çözümünde sonuç odaklı davranılmasına ve çözüm için meşru bütün yolların kullanılmasına, görevin ve işin hakkının verilmesine, karşılıklı saygı, iş birliği ve koordinasyon içerisinde hizmet etmeye, makam ve gönül kapımızın toplumun her kesimine açılmasına ve her kesimle köprü kurulmasına, azami gayret gösterilmiştir. Bunun şahitliği Çorum'un vicdanına emanet edilmiştir.''

Çorum'a hizmet eden ve emeklerini esirgemeyen herkese teşekkür eden Başköy, ''Benden sonra görevi devralacak değerli meslektaşıma başarılar diliyorum. Bu vesileyle, tüm Çorumluların yaklaşan Kurban Bayramı'nı şimdiden tebrik ediyor, onları sevgi ile selamlıyorum. Allaha ısmarladık.'' sözleriyle mesajını tamamladı.










KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER