SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Kasım 2014 Cuma 12:14

Uyuşturucu tacirleri terörist muamelesi görecek

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/davutoglu-1489954-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/davutoglu-1489954-622x360.jpg
Uyuşturucu tacirleri terörist muamelesi görecek

Başbakan Davutoğlu, "Uyuşturucu tacirleri bizim için en zararlı terörist ayarındadır ve terör muamelesi göreceklerdir" dedi.


Başbakan Davutoğlu, 1. Uyuşturucu ile Mücadele Şurası'nda yaptığı konuşmada, "İç Güvenlik Reformu ve özgürlüklerin korunmasıyla ilgili hazırladığımız pakette ve daha önceki çalışmalarda şu konuyu açıkca vurguladık; uyuşturucu tacirleri bizim için en zararlı terörist ayarındadır ve terör muamelesi göreceklerdir" dedi. 

Başbakan Davutoğlu, şunları söyledi:

"Son iki, üç ay içinde çalışmalara hız verdik ve önümüzdeki haftadan itibaren Narkotimler devreye girecek. 11 ilde başlamak üzere aralarında hem asayiş, güvenlik unsurlarımızın hem de psikologlarımızın olduğu Narkotimler inşallah alanda mücadele bağlamında önemli bir misyon üstlenecekler."

"Uyuşturucuyla Mücadele Şurası, en geç 3 senede bir toplanacak. Bir şura izleme komitesi planlıyoruz. Şura 3 yılda bir toplanır, güzel raporlar ortaya koyar ama bu raporlar eğer hayata geçirilemezse netice alınamaz. Bu da yılda bir kez bendenizin başkanlığımda toplanarak şurada alınan kararların uygulanma seyrini, performansını değerlendirecek."

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

Şehrin ismine Kamuoyu karar versin

SONRAKİ HABER

"PKK'nin içinde birçok el var"

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.