ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2014 Çarşamba 14:38

Uyuşturucu ile mücadelede yeni eylem planı: Okul çevresi

Uyuşturucu ile mücadelede yeni eylem planı

Milli Eğitim Bakanı, Yerel Yönetimler Gençlik ve Eğitim Çalıştayı’nda uyuşturucu ile mücadele konusu üzerinde de duracaklarının bilgisini verdi.


Milli Eğitim Bakanı (MEB) Nabi Avcı, Yerel Yönetimler Gençlik ve Eğitim Çalıştayı’nda uyuşturucu ile mücadele konusu üzerinde de duracaklarının bilgisini vererek “Uyuşturucu ile mücadele konusunda geliştirilen eylem planı içerisinde okul çevresi tanımı var. Okul çevresi yani mücadelenin yerel yönetimlerin ve çevre aktörlerinin de katkısını alarak özellikle okul çevrelerinde yoğunlaştırılması gerçeğinden hareketle geliştirilmiş bir kavram.” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi karşılama salonunda yapılan ‘Yerel Yönetimlerde Gençlik ve Eğitim Çalıştayı’na Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti genel başkan yardımcısı, yerel yönetimler başkanı Abdülhamit Gül, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek ve davetliler katıldı. Programda konuşan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, uyuşturucu ile mücadele hakkında konuların görüşüleceğine dikkat çekerek “Her alanda sadece okul içi faaliyetlerde değil dışarda da ne kadar iş birliği yapabilirsek o kadar olumlu sonuçlar alıyoruz. Son günlerde çok konuşulduğu için bir örnekle yetinmek istiyorum uyuşturucu ile mücadele konusunda geliştirilen eylem planı içerisinde okul çevresi tanımı var. Okul çevresi yani mücadelenin yerel yönetimlerin ve çevre aktörlerinin de katkısını alarak özellikle okul çevrelerinde yoğunlaştırılması gerçeğinden hareketle geliştirilmiş bir kavram.” açıklamasında bulundu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER