ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Eylül 2014 Cumartesi 18:56

Ülkeye dönmeleri sevindirici

Ülkeye dönmeleri sevindirici

MHP Genel Başkanı Bahçeli, ''Haksız, hukuksuz, ahlaksız ve gayri meşru şekilde tutsak alınan Türk vatandaşlarının serbest bırakılarak ülkelerine dönmelerinin önemli ve sevindirici bir olaydır" değerlendirmesinde bulundu.


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Haksız, hukuksuz, ahlaksız ve gayri meşru şekilde tutsak alınan Türk vatandaşlarının serbest bırakılarak ülkelerine dönmelerinin önemli ve sevindirici bir olaydır" değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, IŞİD terör örgütünün, 11 Haziran 2014'te Musul’daki diplomatik misyonuna baskın düzenlediğini,  Başkonsolosla birlikte personelin hiçbir vicdan sahibinin kabullenmeyeceği yöntemlerle tutsak aldığını ifade etti.

Aralarında bebek ve kadınların da bulunduğu 49 kişinin 101 gündür silahların gölgesinde esaret hayatı yaşadığını belirten Bahçeli, şu görüşleri savundu:

''IŞİD teröristlerinin şiddet ve zorbalığı aylarca Hükümet tarafından sineye çekilmiş, böylece Türkiye’nin eli kolu bağlanmıştır. Çok şükür 101 günlük zulüm ve eziyet döngüsü bugün sonlanmıştır. IŞİD’in zorla ve tehdit yoluyla tutsak aldığı 46’sı Türk vatandaşı olmak üzere 49 kardeşimiz özgürlüklerine bugün itibariyle kavuşmuştur. Sevincimiz büyüktür. Vatandaşlarımızın sağ salim evlerine dönmeleri, sevdikleriyle ve aileleriyle buluşmaları hiç şüphesiz hepimiz adına mutluluk verici bir gelişmedir. Bu vesileyle IŞİD’in elinden kurtulan vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, aileleriyle birlikte huzur ve esenlik diliyorum.''

Haksız, hukuksuz, ahlaksız ve gayri meşru şekilde tutsak alınan Türk vatandaşlarının serbest bırakılarak ülkelerine dönmelerinin önemli ve sevindirici bir olay olduğunu vurgulayan Bahçeli, ''Kaldı ki bu gerçeği inkar etmek akla ve vicdana aykırıdır. Fakat IŞİD’le hangi pazarlıkların yapıldığı, vatandaşlarımızın özgürlüğü karşılığında nelerin vaat edildiği henüz gizemini korumaktadır. Ayrıca, vahşi terör örgütünün, sanki Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit bir muhatabı gibi ima ve lanse edilmesi Hükümet’in 101 günlük perişanlığını ve acziyetini daha da perçinlemiştir'' ifadelerine yer verdi. Bahçeli, şu değerlendirmelerde bulundu:

''AK Parti zaaf ve açıklarını örtebilmek için dört bir koldan zafer edebiyatına sığınmış, 101 günlük ayıp ve rezaleti kapatmanın telaşına kapılmıştır. Dahası Hükümetin, aylarca mağdur olmuş 49 kardeşimizin sırtından siyaset ve istismar yapması  da en hafif tabirle samimiyet ve insaf noksanlığıdır. IŞİD ile AK Parti arasındaki temas trafiğinin, değişik zeminlerde yürütülen müzakerelerin iç yüzü elbette gizli saklı kalmayacaktır. Partimiz IŞİD’in tutsak aldığı 49 kardeşimizin haklı  sevincini paylaşırken, teröristlerin zalimliğini, bölgesel senaryoların AK Parti üzerinden adım adım icra edilmesini de unutmayacak ve unutturmayacaktır. Hüsrandan zafer çıkarmak, yenilgiden destan yazmak, bozgundan başarılı  operasyon ve büyük Türkiye sonucu imal etmek kimseye yaramayacaktır.'

Tüm milleti sevindirdi

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak da, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti'nin alıkoyduğu Musul konsolosluk görevlilerinin Türkiye'ye getirilmesinin tüm milleti sevindirdiğini belirtti.

Saadet Partisinden yapılan açıklamaya göre, Kamalak, mesajında, konsolosluk personeli vatandaşların ülkelerine ve ailelerine sağ salim kavuşmasının tüm milleti sevindirdiğini belirterek "Saadet Partisi olarak bu sevindirici gelişmede emeği geçen herkesi kutluyor, tebrik ediyoruz. Cenabıallah milletimizin sevinç ve mutluluklarını arttırsın" ifadesini kullandı.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER