ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 17:21

"Ülkenin gerçeklerinden haberi yok"

"Ülkenin gerçeklerinden haberi yok"

BDP Genel Başkanı Demirtaş, CHP ve MHP'yi turistlere benzetti.


BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "CHP ve MHP sanki bu ülkeye turist olarak gelmişler. Bunların ülkenin gerçeklerinden haberi yok" dedi.
    
Hakkari'de bulunan BDP Genel Başkanı Demirtaş, Irak sınırındaki Çukurca ilçesine bağlı Çığlı köyünde vatandaşlarla bir araya geldi.
    
Köy meydanında vatandaşlarla görüşen Demirtaş, buradaki ziyaretin ardından ilçe merkezine geçti.
    
Çukurca Belediye Başkanlığı önünde toplanan kalabalığa seslenen Demirtaş, geçmiş hükümetler tarafından uygulanan yanlış politikalar nedeniyle insanların dağa çıktığını öne sürerek, terör örgütü üyelerinin dağlardan çekilmesinin yeni bir sürecin başlangıcı olduğunu söyledi.
    
Bu süreçte hükümetin somut adımlar atması gerektiğini bildirerek, özellikle köye dönüşler için gerekli şartların yerine getirilmesini istedi.
    
Demirtaş, yayla yasaklarının kaldırılmasının önemine değinerek, terör örgütü üyelerinin ülkeden çekilmesi sürecinde de oluşabilecek provokasyonlara karşı vatandaşları uyardı.
    
Bu süreçte, Türk Silahlı Kuvvetlerinin de operasyon yapmaması gerektiğini savunan Demirtaş, operasyonların olması durumunda barış sürecinin sona ereceğini ileri sürdü.
    
Bölgede yeni baraj yapılmasında, doğaya zarar vermediği müddetçe sıkıntı yaşanmayacağını anlatan Demirtaş, "Ama eğer askeri amaçla yapılırsa kabul etmeyeceğiz" diye konuştu.
    
Demirtaş, çözüm sürecine yönelik eleştirilerinden dolayı CHP ve MHP'yi hedef alarak, "Bu dönemde aramıza fitne fesat sokmaya çalışanlara izin vermeyin. Bakın, CHP ve MHP sanki bu ülkeye turist olarak gelmişler. Bunların bu ülkenin gerçeklerinden haberi yok" ifadelerini kullandı.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER