ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 21:51

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, İzmir'de


 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Bugün, herkesin nerede durduğunun ayan beyan ortaya çıktığı gündür" dedi.
İzmir'deki eylemler sırasında ateşe verilen AK Parti Çiğli İlçe Teşkilatı'nda incelemelerde bulunan ve İlçe Başkanı Adnan Yılmaz'dan bilgi alan Yıldırım, geçmiş olsun dileğinde bulundu.
AK Parti olarak yıkan, yakan değil, yapan bir parti olduklarını vurgulayan Bakan Yıldırım, şunları söyledi:
"Akan kanı durduran, ülkenin doğusunu batısını birbiriyle buluşturan, 76 milyonu bir ve beraber kardeş yapan partiyiz. Bize gözdağı verme cüretini gösterenler, yanlış adresteler. Herkes çok iyi bilmeli, bu parti kardeşlikten başka bir şey söylemedi. Başbakanımız 11 yıllık iktidarımız döneminde 30 yıldır baş edilemeyen 30 bin insanımızın hayatına mal olan terörün bitirilmesi için hayatını, kellesini ortaya koydu. Memleketimize huzur, birlik, kardeşlik gelmesi demek ki bazılarını rahatsız etmiş. Varsın rahatsız olsunlar, milletimizin geleceği için kararlılıkla aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz."
Yıldırım, AK Parti binasını yakanların, hedef ve hayallerini durduramayacaklarını ifade ederek, hoşgörü, özgürlük ve demokrasinin merkezi diye anılan İzmir'in, vahşet ve şiddetle esir alınamayacağını, bunu İzmir'e mal etmeye çalışanları kınadıklarını dile getirdi.
AK Parti'nin, İzmir'in özgürlük mücadelesini yaptığını, bundan sonra da yapmaya devam edeceğini belirten Binali Yıldırım, şöyle devam etti:
"Bugün, herkesin nerede durduğunun ayan beyan ortaya çıktığı gündür. Bugün, Türkiye ve İzmir için bir milattır. AK Parti hem Türkiye'de hem İzmir'de destan yazmaya devam edecektir. İzmir'i korkunun, şiddetin esiri olmaktan yine AK Parti çıkaracaktır. İnsanlarımız arasına fitne sokarak, mezhep meşrep kavgasını körükleyerek bu ülkede ne bedeller ödediğimiz en iyi bilen şehirlerden biri İzmir'dir. Aynı oyunu oynamaya kalkanların çok iyi hesap yapması lazım. Bugün, eski bildik hikayeleri, rüyaları tekrar edecek ortam yoktur."
Yıldırım, asıl demokrasi yarışı ve demokrasideki erdemin şimdi başladığını ifade ederek, şunları kaydetti:
"Demokrasi, tahammül rejimidir. Fırsatı ganimet bilip insanların kapısını zorlayarak, yaşam
tarzına müdahale etme küstahlığını gösterenlere de buradan gerekli uyarıyı yapıyorum. Özgürlük, hayat tarzı tek taraflı olmaz, Bir noktada da çifte standart asla olmaz. AK Parti'de bu yoktur. Birilerinin başına bir şey gelince, hiç arzu etmediğimiz halde kıyamet koparanların, AK Parti üzerine yapılan bu şiddet hareketi, AK Parti'ye gönül vermiş insanlara yapılmış taciz hareketi karşısında suskun kalmış olmaları çok anlamlıdır. Bunu da milletimize, İzmirlilere havale ediyorum. Durmak yok, yola daha kararlı şekilde devam."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER