ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 07:11

UETD-Hollanda Gençlik Teşkilatı açıldı


AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Kanın durması için bir şey verilmez. 75 milyon insanımızın birinci sınıf olması için mücadele verdik. Biz insanların bu ülkeye ait olmaktan gurur duymasını sağlayacakları bir mücadele verdik" dedi.
     Ünal, AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Metin Külünk ile Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD-Hollanda) Gençlik Teşkilatı'nın açılışına katıldı.
     Türkiye'nin Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral ve UETD-Hollanda Başkanı Veyis Güngör'ün de yer aldığı Hollanda'nın başkenti Amsterdam'daki etkinlikte, çözüm sürecine yönelik bir soruyu yanıtlayan Ünal, atılan adımlar ve yapılan yatırımlardan sonra bölge insanının silahı ve şiddeti bir çözüm aracı olarak görmemeye başladığını kaydetti.
     Türkiye Cumhuriyeti devletinin terörü sonlandırmak için bütün mekanizmalarını kullanıp bir çözüm süreci yürüttüğünü vurgulayan Ünal, bunun sonucunda silahların sustuğunu ve bölgede şiddetin meşruiyetini kaybettiğini ifade etti.
     "Türkiye'de 90 günden beri kan akmıyor, terörist unsurlar sınır dışına çekiliyor, inşallah bölge barışa ve huzura kavuşuyor" diyen Ünal, şöyle devam etti:
     "Peki bundan niye rahatsızlık duyuyorlar, bu onları niye rahatsız ediyor- Yıllarca sorun üzerinden, sıkıntı ve kriz üzerinden siyaset yapanlar çözüm, çözüm önerisi getirmek yerine hep blokaj uygulayanlar, bu durumdan son derece rahatsızlar. Çünkü terör bittiğinde onların da siyasi bir karşılığı kalmayacak. Bizim bayrağımıza kimse dokunamaz, İstiklal Marşımıza kimse dokunamaz, Türkiye Cumhuriyeti devletinin birliğine, bütünlüğüne, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne kimse dokunamaz."
     Ünal, Türkiye'de 75 milyon insanın birinci sınıf olması ve bu ülkeyle gurur duymaları için mücadele verdiklerine işaret ederek, şunları söyledi:
     "Bir de 'ne verdiniz' diye soruyorlar. Kanın durması için bir şey verilmez. 75 milyon insanımızın birinci sınıf olması için mücadele verdik. Biz insanların bu ülkeye ait olmaktan gurur duymasını sağlayacakları bir mücadele verdik. Nihayetinde de 'kan, ölüm, şiddet ve silah aradan çekilsin' dedi bölge halkı ve sonuçta bu oldu. Bunun için bir şey vermeye gerek yok ki. Kaldı ki Türkiye Cumhuriyeti devleti kendi vatandaşlarının hakkını kimseyle pazarlık konusu yapmaz. Sonuca doğru gidiyoruz. Sonuç hayırlı olacaktır bundan emin olunuz."
    
     -"Artık yükselen bir Türkiye var"-
    
     AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Külünk de gençlere herkesle iletişime geçmeleri ve onları kucaklamaları tavsiyesinde bulundu.
     Avrupa'da yaşayan Türklerin sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini, bu kapsamda yakın zamanda AK Parti'li 23 milletvekilinin farklı ülkelerde temaslarda bulunduğunu ifade eden Külünk, "53 yıl kapısı hiç çalınmamış yerlere gidildi. Bu toplumun her bir insanı bizim insanımızdır. Nerede bir vatandaşımız yaşarsa yaşasın asla sahipsiz değil. Asla yalnız değilsiniz. Çünkü artık yükselen bir Türkiye var" değerlendirmesinde bulundu.
     Bugünkü güçlü Türkiye'nin aynı zamanda yurtdışında yaşayan Türklerin döktüğü gözyaşı ve alın terinin eseri olduğuna işaret eden Külünk, asimilasyona karşı dik durulması gerektiğini dile getirdi.
     Külünk, Hollanda'da üniversitelerde okuyan Türk kökenli genç sayısının yaklaşık 21 bin olduğunu bildirerek, yeni kurulan gençlik teşkilatına bu gençlere ulaşma noktasında görev düştüğünü kaydetti.
     Gençlerin, bütün kapılara gidip "merhaba" diyerek kabuklarını kırmalarını öneren Külünk, "Türkiye olarak arkanızdayız. Yapılacak çok iş var, kaybedilecek bir saniyemiz yok" dedi.
    

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER