SON DAKİKA :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
 • GÜNCELLEME: 12 Mart 2014 Çarşamba 10:24

Gökçek: Uçan kalemle hile yapacaklar

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/gokcek-1410919-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/gokcek-1410919-622x360.jpg
Gökçek: Uçan kalemle hile yapacaklar

Melih Gökçek canlı yayında tüyler ürpeten açıklamalar yaptı.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve başkan adayı Melih Gökçek, Ülke TV'de Turgay Güler'in sorularını cevaplandıran Gökçek, seçimlerde bazı marjinal grupların hile yapmaya çalışacaklarını, bunun için şu sıralar eğitimden geçirildiklerini belirtti.

Melih Gökçek o hileleri maddeler halinde şöyle sıraladı:

* Bir kere sandık başında kesinlikle bol miktarda olay çıkartacaklar. Kendi aralarında yapmış oldukları toplantılarda özel eğitimler yapmaya başladılar. Bu, kendiliğinden olan bir olay değil, yurtdışı kaynaklı ve destekli bir olay.

SAHTE PUSULA

* Yabancı basına ve sosyal medyaya servis edilmek üzere mühür basılmış sahte pusulalar yapacaklar. Bas bas bağıracaklar, ortalığı birbirine katacaklar. Özellikle AK Parti'nin yüksek oranda kazanacağı tahmin edilen sandıklara, ceplerde getirilmiş AK Parti için mühürlenmiş sahte pusulalar atacaklar. Kullanılan oy sayısı ile çıkan zarf sayısı birbirini tutmadığı için sayma karışıklığı ve arbede çıkmasını hedefleyecekler.

UÇAN KALEME DİKKAT!

* Ve en önemlisi, bunu dün öğrendik. Bütün vatandaşlarımızı şimdiden ikaz ediyorum. İlk defa söylüyorum bunu. Tüylerim ürperdi. Kalem var yazıyorsunuz, özellikle bundan Çin'de çok satılır Çin'e her giden ondan alır sırf millete şaka yapmak için.
Yazı yazarsınız, yarım saat, bir saat sonra bir de bakarsınız yazı yok. Böyle bir hileyi kesinlikle düşünüyorlar. Toplama rakamları vardır yukarıdan aşağıya doğru. Partilerin oyları alt alta yazılır, en alta toplam rakam yazılır. İmzalar atılır. İmzalar hakiki kalemle atılıyor.
Üste yazılan rakamlar tamamen uçan kalemle yazılıyor. Sonra, sandığı YSK'ya götürecek elemenlar yolda bunları değiştirecekler.
Bakın tekrar söylüyorum, uçan kalemle hile yapılacak. Bu kesin, net bilgidir. Bütün Türkiye'nin uçan kalemle yazılmasına müsade etmemesi lazım. Ve bütün vatandaşlarımızı, seçim günü saat 17:00'de sandık başına davet ediyorum. Herkes kendi sandığının başında beklemeli.

KAMERLARLA KAYIT ALACAKLAR

* Muhalefet bu sandıklarda kendi cep telefonlarıyla görüntü kaydı alacak, kapıda hazır bekleyen kameralara hile hakkında beyanatlar verecekler. Amaç şaibe çıkarmak, kamuoyuna hile söylentisini yaymak. İnternet ortamında bazı portallardan da yabancı basına canlı servis yapılacak. Seçimde hile var imajı verilecek.

PARAYLA AK PARTİ PROPAGANDASI YAPILACAK

* Seçim sandıklarına yakın noktalarda seçmenlere para verip AK Parti propagandası yapan kişiler belirecek. Bunları doğal vatandaşın kayda alması beklenecek. Olmaması halinde kendi kayıtlarını yapıp şaibe algısı oluşturacaklar.
* Para aldım, oy çaldım, sahte liste hazırladım gibi itiraflar yapacak kurbanlar hazırlıyorlar.
* Özellikle bazı yerlerde mezhepsel saldırılar, barikat kurmalar, yangın çıkarmak, toplum polisini mahalleye çekmek gibi karışıklıklar planlanıyor.
* Hükümetin küçük olayları abartıp, vatandaşın oy kullanmaya gitmesini engellediği algısını oluşturmaya çalışacaklar.

BAŞBAKAN'IN RESMİ ÖPTÜRÜLEREK KAMUOYUNA YAYILACAK

* Çok enteresan bir şey. Bunu dahi mizanse etmişler. Bir bodrumda, maskeli kişiler tarafından dövülerek Tayyip Erdoğan'ın resmi öptürülen olay mizanseni planlıyorlar. Bunu kamuoyuna yayacaklar.
* Bol bol elektrik sabotajları olacak. İktidar elektrikleri keserek hile yapıyor diyecekler.

SANDIKLAR KAÇIRILACAK

* Sandıkları kaçırma, sandıkları kundaklama niyetleri var. Özellikle AK Parti'nin çok oy aldığı yerlerde bunlar yapılacak. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

Gazetecileri AK Parti akredite edecek

SONRAKİ HABER

Davutoğlu, Banki-Mun ile görüştü

YORUM YAZ
7 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

 • - murat reis:12 Mart 2014, Çarşamba 20:31

  Biz bunları sizden bekliyorduk sayın gökçek. bunlar bilinen şey ve 4 ay önce gazetelerde yayınlandı sizin tarafınızdan yapılacağı.

 • - fedayi1903 kartal:12 Mart 2014, Çarşamba 19:42

  gökhan toslu ne oldu sana adam bilgili deye gücüne mi gitti sevmiyorsan melih beyi git uzun parmakli killicdaroglunu dinle

 • - leblebi seker:12 Mart 2014, Çarşamba 10:57

  Agizlariyla kus tutsalar inanmam artik bunlara. Her haber yalan, dolan ve iftira. Sonuna kadar yanindayiz Tayyip reis!

 • - fatih berk:12 Mart 2014, Çarşamba 10:49

  bunların hepsini yapabilicek kişilikteler malesef

 • - a yemsen:12 Mart 2014, Çarşamba 10:40

  iyice pisikopata bağladınız işi ya. Herkes iftira atıyor bir birine. Bu nasıl bir ülke oldu arkadaş. Utanıyorum böyle bir ülkede yaşadığım için...

 • - büyük başkan:12 Mart 2014, Çarşamba 10:07

  kendi planlarınızı NEDEN AÇIK EDİYORSUN

 • - gökhan toslu:12 Mart 2014, Çarşamba 10:04

  belediye baskanı mısın istihbarat daire baskanı mı ? bu nee ya