ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 22:02

Tutuklu milletvekillerini ziyaret etti


TBMM (A.A) - MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, tutuklu milletvekilleri Mehmet Haberal, Mustafa Balbay ve Engin Alan'ın cezaevi koşullarıyla ilgili TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i ziyaret ettiğini belirterek, ''Sayın Çiçek, tutuklu milletvekillerinin durumuyla ilgili bundan sonra daha yoğun ilgileneceğini ve cezaevi ziyaretini değerlendireceğini söyledi'' dedi.
     Türkkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ın tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'ni daha önce ziyaret ettiğini hatırlattı.
     Bu konuda dün TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile bir görüşme yaptığını ifade eden Türkkan, şunları kaydetti:
     ''Dün Sayın Çiçek'e, Engin Alan'a yaptığım ziyarette tespit ettiğim cezaevi koşullarının sıkıntılarından bahsettim. Haberal'ın dileklerini ilettim. Haberal, milletvekili olarak Meclis Başkanı'nın kendi durumlarıyla ilgilenmesini ve ziyaret etmesini istedi. Yerinde, yaşanmış anıların görülmesini istemişti. Ben de bunları ilettim. Sayın Çiçek de daha önce ilgilendiğini ama bundan sonra daha yoğun ilgileneceğini, konuyla ilgili Adalet Bakanı ile bugün görüşeceğini belirtmişti. Cezaevi ziyaretini de değerlendireceğini söylemişti. Az önce Sayın Cemil Çiçek aradı. Adalet Bakanı ile görüşmüş ve bazı bilgilere ulaşmış. Beni yanına davet etti.''

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER