ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 21:40

"Türkiye'yi bahar havasında güzel günler bekliyor"


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Edip Uğur, çözüm sürecine ilişkin, "Terör bitsin, silahlar sussun, kan dökülmesin, siyaset konuşsun. Asker anneleri, babaları rahat uyusun" dedi.
     Uğur, Balıkesir İş Kadınları Derneği'nce bir otelde düzenlenen toplantıda, son 20 yılda yapılan en büyük devrimin, kadınların iş hayatına girmesi olduğunu bildirdi.
     Kadınların, ülkelerin gelişmesine çok önemli katkılarda bulunabileceğini belirten Uğur, onların, batı ülkelerinde iş yaşamında iyi konumlara ulaştığını söyledi.
     Türkiye'de eskiden kadınların, "evde otursun, çocuk baksın" şeklinde görüldüğünü vurgulayan Uğur, şöyle devam etti:
     "Bizler iş yaşamında uğraşırken onlar çocuk baktı, bahçede çalıştı. Ne zaman ücret karşılığında çalışmaya başladı, ekonomik bir güç elde etti, işte o zaman toplumsal hayatta değer buldu. Bizim dönemimizde kadınların üniversite okuma oranı yüzde 19'dan yüzde 40'a yükseldi. Şu an devlet memurlarımızın üçte biri bayan. Ayrıca kadınının iş hayatını devam ettirebilmesi için doğum ve süt izni konusunda çalışmalarımız devam ediyor. 21'inci yüzyıl, Türkiye'nin yüzyılıdır. Bu yüzyılda kadınıyla erkeğiyle büyük işler başaracağız."
    
"Türkiye'yi bahar havasında güzel günler bekliyor"
    
     Çözüm sürecine değinen Uğur, "pazarlık yapıldı", "taviz verildi" iddialarının ortaya atıldığını hatırlattı.
     Uğur, taviz de verilmediğini pazarlık da yapılmadığını dile getirerek, "Terör örgütü, silahını bırakıp ülkeyi terk edecek" denildiğini belirtti.
     Şimdiye kadar terörle etkin mücadele yürütüldüğüne değinen Uğur, şunları kaydetti:
     "Büyük operasyonlar yapıldı. Operasyonlara Genelkurmay Başkanı, kuvvet komutanları da katıldı. Terör örgütü büyük kayıplar verdi. Biz 30 yıl içinde binlerce şehit verdik. Binlerce kişi hayatını kaybetti. Bu işin ekonomik, siyasi, yaşamsal boyutları var. Şimdiye kadar terör belasının bize maliyeti 300 milyar dolar olarak tahmin ediliyor. Şimdi başlatılan bir çözüm süreci var. Terör bitsin, silahlar sussun, kan dökülmesin, siyaset konuşsun. Asker anneleri, babaları rahat uyusun. Bu süreç, Hükümetimizin kararlı mücadelesinin sonucudur. Ayrıca 'bayrak' diyorlar. Şehitlerimizin kanlarıyla oluşan bayrağımıza kimse laf söyleyemez. İstiklal Marşımıza kimse laf edemez. Söylettirmeyiz. Geçen gün 23 Nisan kutlandı. Batman'da, Diyarbakır'da, Şırnak'ta bayrağımız asıldı. Sorun yok. Türkiye'yi bahar havasında güzel günler bekliyor."
     Uğur, daha sonra Balıkesir Karadenizliler Derneği'ni ziyaret ederek, Dernek Başkanı Yaşar Özmen ve diğer yöneticilerle görüştü.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER