ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2014 Cuma 14:33

''Türkiye'yi 2023'e taşıyacak istikrara oy verin''

Türkiyeyi 2023e taşıyacak istikrara oy verin


Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, " MHP'li kardeşlerim CHP'li kardeşlerim size şu mesajı iletiyorum. Türkiye geçmişte 6 ay sonrasını göremeyen bir ülkeydi. Şimdi 2023'ü görebilen bir ülke. Hep beraber daha çok sosyal dayanışma olan bir Türkiye istiyorsak, daha çok gelir eşitliği arzuluyorsak, Türkiye'nin dünyada daha itibarlı olmasını istiyorsak, hepimizin burada parti ayrımı yapmaksızın Türkiye'yi 2023'e taşıyacak istikrara oy vermemiz lazım, istikrarı ayakta tutmamız lazım" dedi.

Bakan Çelik, Karaisalı ilçesinde partisince düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 11 yıl önce velilerin çocuklarına kitap bulamadığını ancak şu an hükümetin ders kitaplarını ücretsiz dağıttığını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın akıllı tablet dağıtmaya başladığını belirten Çelik, "11 yıl önce ders kitaplarını veremeyen bir Türkiye'den bugün çocuklarına akıllı tablet veren bir Türkiye'ye nasıl geçtik? İstikrar sayesinde geçtik. Petrol bulmadık, doğal gaz bulmadık, başka bir ülkenin kaynaklarını sömürmedik. Türkiye aynı Türkiye. Aradaki fark Türkiye'de istikrar ve AK Parti vizyonu var" diye konuştu.

Hükümetin, iktidara gelene kadar değil, iktidara geldikten sonra da halkın sesini dinleyeme devam ettiğini vurgulayan ve yapılacak seçimin ise önemine dikkati çeken Bakan Çelik, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki sandık, sandıkların sandığı. Bu ülkeyi geçmiş yıllarda iktidara gelene kadar vatandaşa kulak veren ama iktidara geldikten sonra sırtını dönen iktidarlar gördük. İlk defa AK Parti döneminde vatandaşın sesini dinleyen kadrolar iktidara geldikten sonra da sizin sesinizi dinleyeme devam ediyorlar. İktidarlar sizden oyu ve yetkiyi aldıktan sonra ekonomik çıkar gruplarının, baskı gruplarının, başka grupların sesini dinliyordu. Milletten yetki alanlar baskı gruplarından, çıkar gruplarından patron buluyordu. Sadece AK Parti'ye gönül veren kardeşlerime değil, MHP tabanına gönül vermiş kardeşlerime, CHP'ye gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum. Bu mesele bir parti meselesi değildir. Bu mesele hangi partinin birinci olacağı meselesi değildir. Bu bir memleket meselesidir. MHP'li kardeşlerim CHP'li kardeşlerim size şu mesajı iletiyorum. Türkiye geçmişte 6 ay sonrasını göremeyen bir ülkeydi. Şimdi 2023'ü görebilen bir ülke. Hep beraber daha çok sosyal dayanışma arzulayan bir Türkiye istiyorsak daha çok gelir eşitliği arzuluyorsak, Türkiye'nin dünyada daha itibarlı olmasını istiyorsak hepimizin burada parti ayrımı yapmaksızın Türkiye'yi 2023'e taşıyacak istikrara oy vermemiz lazım. İstikrarı ayakta tutmamız lazım.''

Konuşmaların ardından Bakan Çelik, AK Parti Milletvekilleri Necdet Ünüvar, Fatoş Gürkan ve partililerle seçim ofisinin açılışını yaptı.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER