SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Kasım 2014 Pazartesi 15:43

Türkiye'nin Yeni AB İletişim Stratejisi

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/avrupa-birligi-ab-1382015-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/avrupa-birligi-ab-1382015-622x360.jpg
Türkiyenin Yeni AB İletişim Stratejisi

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır'ın, sivil toplum kuruluşlarıyla Türkiye'nin Yeni AB İletişim Stratejisi'ni değerlendirileceği bildirildi.


Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır'ın, sivil toplum kuruluşlarıyla Türkiye'nin Yeni AB İletişim Stratejisi'ni değerlendirileceği bildirildi.

AB Bakanlığının yazılı açıklamasında, çarşamba günü İstanbul'daki Grand Cevahir Otel'de yaklaşık 400 sivil toplum kuruluşundan bini aşkın temsilcinin katılımıyla "Türkiye'nin Yeni AB İletişim Stratejisi, Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı" düzenleneceği belirtildi.

Sivil toplum kuruluşlarının, AB üyelik sürecinde Türkiye'nin dönüşümüne büyük katkıda bulunduğu vurgulanan açıklamada, "Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, toplantıda Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır'a, Türkiye'nin Yeni AB İletişim Stratejisi ile ilgili görüş ve önerilerini ilk elden sunma fırsatı bulacaktır" ifadesi kullanıldı.

Bozkır'ın, toplantıda Yeni AB İletişim Stratejisi ve Türkiye'nin müzakere sürecine ilişkin değerlendirmelerini paylaşmasının ardından, samimi bir diyalog ortamında katılımcılarla görüş alışverişinde bulunacağı kaydedildi.

Toplantıda ayrıca Yeni AB İletişim Stratejisi çerçevesinde yürütülecek projelerin finansmanıyla ilgili olarak, Erasmus+ Programı ve AB Katılım Öncesi Mali Yardım kapsamında sivil toplum kuruluşlarına verilen destekler konusunda bilgilendirme sunumları yapılacağı duyuruldu.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

İç Güvenlik Reformu Meclis'e sunuldu

SONRAKİ HABER

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na taziye telefonu

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.