SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2014 Çarşamba 10:52

Freedom House'tan AB'ye çağrı: Türkiye'nin katılım süreci tamamen dondurulmalı

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/freedom-house-1493403-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/freedom-house-1493403-622x360.jpg
Türkiyenin katılım süreci tamamen dondurulmalı

ABD'nin saygın düşünce kuruluşlarından Freedom House (Özgürlük Evi), Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne (AB) katılım sürecinin dondurulması gerektiğini bildirdi.


ABD'nin saygın düşünce kuruluşlarından Freedom House (Özgürlük Evi), Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne (AB) katılım sürecinin dondurulması gerektiğini bildirdi.

Freedom House Avrasya Uzmanı Nate Schenkkan tarafından kaleme alınan yazıda, özgür basını hedef alan 14 Aralık operasyonundan sonra yaşanan gelişmeler ele alındı. Schenkkan, “Türkiye’nin Avrupa vizyonunun bu hükümetle asla ilerlemeyeceğini” ifade etti.

'Türkiye’nin Avrupa’daki sonu' başlığıyla yayınlanan yazıda, "Katılım sürecini tamamen dondurup Türkiye’yi süresiz bir şekilde Avrupa’nın dışında tutmaya hazırlamanın tam zamanı. Ülke için demokratik bir gelecek düşleyenler bu yolda neler yapılması gerektiğine dair düşüncelerini değiştirmeli” ifadelerine yer verildi.

Yazıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AB için kullandığı, "Tavsiyelerinizi kendinize saklayın" sözleri de hatırlatıldı. Schenkkan, geçen yıl 17 Aralık’ta yapılan yolsuzluk operasyonlarına atıfta bulunarak, o tarihten 12 ay sonra Erdoğan ve müttefiklerinin intikam amacıyla aralarında gazetecilerin yer aldığı kişilere karşı operasyon yaptığını ifade etti. Schenkkan, "Medyaya yapılan operasyona hedef alınan Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV’nin Gülen cemaatine yakın olduğunu, her iki medya kuruluşunun yolsuzluk operasyonlarına ve daha sonra yaşanan gelişmelere geniş yer verdiğini" vurguladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Gümrüklerden kaç insan geçti ?

SONRAKİ HABER

CHP'li vekil kürsüde soyundu

YORUM YAZ
1 YORUM YAZILMIŞ

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.

  • - orhan tarhan:18 Aralık 2014, Perşembe 19:56

    tabi işinize gelmiyo demi şerefsizler almayın çokta tınn !!!