ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 17:07

"Türkiye'nin Başarısını Durduramazsınız"


Taksim Gezi Parkı'nda başlayan olayların yabancı medyada Türkiye'yi karalama kampanyasına dönüşmesi üzerine, Türkiye'de sosyal medya üzerinden karşı kampanya başlatıldı. Kısa sürede Twitter'da dünya listesine giren, "Türkiye'nin başarısını durduramazsınız" mesajı için İngilizce " #YouCANTstopTurkishSuccess " hastag'i kullanılıyor.
Bazı yabancı televizyon kanalları ile haber ajanslarının, Taksim Gezi Parkı'nda 'de yaşanan olayları, Türkiye'de adeta iç savaş yaşanıyormuş gibi yansıtan yayınlar yapması üzerine, Türkiye'de yabancı medyaya tepkili kesimler, karşı kampanya için harekete geçti.
Kampanyaya, yüzbinlerce gönüllünün yanı sıra bakanlar da Twitter üzerinden destek verdi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Twitter hesabı üzerinden " #YouCANTstopTurkishSuccess " hastag mesajını "Ülkesini savunan Anadolu'nun çocuklarına selam olsun..." mesajına ekleyerek, kampanyaya katıldı.
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da kampanyaya twitter mesajlarıyla destek verenler arasında yer aldı. Akşam saatlerinde ise yabancı medyaya tepki içerikli " #GoHomeLiarCNNbbcANDreuters " mesajlı kampanya ve Londra'daki Wall Street protestolarına dünyanın dikkatini çekmeye yönelik " #occupylondon " hastag'i TT listesine girdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER