ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Temmuz 2014 Pazar 23:47

"Türkiye'de yakalayacağız"

"Türkiyede yakalayacağız"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, cumhurbaşkanı seçimine ilişkin, Birinci turda şöyle yüzde 55-60'ları inşallah Türkiye'de yakalayacağız" dedi.


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, cumhurbaşkanı seçimine ilişkin, "Başbakanımız, inşallah birinci turda cumhurbaşkanı olacak. Birinci turda şöyle yüzde 55-60'ları inşallah Türkiye'de yakalayacağız" dedi.

Partisinin il başkanlığınca "Büyük Vefa İftarı" sloganıyla düzenlenen programa katılan Zeybekci, Denizlililere ve partililere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını iletti.

Zeybekci, partinin başarısında tüm teşkilat üyelerinin katkısı bulunduğuna işaret ederek, şunları söyledi:

"Eğer sizler, teşkilatımız, o dualar olmasaydı, bugün bu masalarda oturanların hiçbirisi olmazdı. Bugün bu ülke, dünyanın 17. büyük, Avrupa'nın 6. büyük ekonomisi olmazdı. Bugün bu ülke yine, heveslenenlerin heveslendiği gibi Allah korusun, yine yüzde 100'lük faizlere, yine IMF'in reçetelerine, yine Dünya Bankasından gelen ekonomi bakanlarına muhtaç olurdu. Türkiye, herkesin gözünün üzerinde olduğu bir ülke. Onun için bu ülkede hükümet olmak zordur, hizmet etmek zordur ama Allah'a şükürler olsun, 12 yıldan beri durmadan, gece gündüz hizmet eden Başbakanımızın liderliğinde biz de ona yardımcı olmaya çalışıyoruz."

Türkiye'ye göz dikenlerin, tuzak hazırlayanların asla vazgeçmeyeceklerini ama Başbakan Erdoğan'ın deyişiyle "onların tuzağı varsa bu milletin de tuzağı, Allah'ın da hesabı olduğunu" belirten Zeybekci, 10 Ağustos'ta milletin ilk kez oyuyla cumhurbaşkanını seçeceğine işaret etti.

Zeybekci, Başbakan Erdoğan'ın 10 Ağustos'ta yapılacak cumhurbaşkanı seçimi ilk tur oylamasında seçileceğine inancını dile getirerek, şunları kaydetti:

"12 yıldan beri bu heyecanla her seçimden zaferle çıkan Başbakanımız, cumhurbaşkanı adayımız olarak, Allah'ın izniyle 10 Ağustos'ta cumhurun ilk seçtiği başkan, cumhurbaşkanımız olacak ama sizlerin gayretiyle yine beraber ve birlikte. Biz, bugüne kadar 'kış, soğuk, yağmur, sıcak' demedik, sakın ola da demeyelim. 27 gün sonra Allah'ın izniyle Türkiye ilk defa, milletin oylarıyla cumhurbaşkanını seçecek. Başbakanımız inşallah birinci turda cumhurbaşkanı olacak. Birinci turda, şöyle yüzde 55-60'ları inşallah Türkiye'de yakalayacağız. Kardeşliğimizi arttırarak, demokrasimizi, birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek bu seçimlerden çıkacağız."

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER