ÖNE ÇIKANLAR :
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 15:00

''Türkiye tarım ürünlerinde ithalata mecbur''


MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Türkiye'nin kendi kendine yetmek bir yana neredeyse tüm tarım ürünlerinde ithalata mecbur bırakıldığını ileri sürdü.
     Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, tarımın, gelişmişlik düzeyine bakılmaksızın her ülke için hayati öneme haiz, vazgeçilemez bir sektör olduğunu belirtti.
     AK Parti iktidarları döneminde, tarımın Gayri Safi Milli Hasılaya olan katkısının düştüğünü, tarım topraklarının terk edildiğini ve bu alanda çalışan sayısının düştüğünü ifade eden Büyükataman, Türkiye'nin kendi kendine yetmek bir yana neredeyse tüm tarım ürünlerinde ithalata mecbur bırakıldığını savundu.
     Büyükataman, Türkiye'nin AK Parti döneminde kurbanlık hayvan ithal ettiğini ve saman ithalatı yaptığına işaret ederek, şunları kaydetti:
     ''AKP iktidarları döneminde, kol ve bilek gücüyle hayatını kazanmaya çalışan çiftçilerimizin hayat standardında en ufak bir iyileşme olmamış, aksine bugün dünden daha da kötü olmuştur. Bu süreçte MHP olarak çiftçi kardeşlerimizin meselelerinin her zeminde takipçisi olacağız.''
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER