ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 21:54

"Türkiye, oluşturduğu siyasi ve sürdürülebilir istikrarla büyüyor ve gelişiyor"


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye, oluşturduğu siyasi ve sürdürülebilir istikrarla büyüyor ve gelişiyor" dedi.
     Talas ilçesinde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 75 dairenin yıkım törenine katılan Yıldız, Türkiye'nin son 10 yılda büyük atılımlar yaptığını belirtti.
     Kentsel dönüşüm projeleriyle kentlerin daha modern bir yapıya kavuştuğunu dile getiren Yıldız, "Öncelikle hayırlı bir işin başındayız. Her zaman olduğu gibi vatandaşımızın hizmetine sunacağımız, vatandaşımızın refah ve konforunu artıracak çalışmanın içerisindeyiz. Biz Türkiye'yi gerek TOKİ konutlarıyla gerekse yeni yapılan kentsel dönüşüm projeleriyle çok ciddi bir dönüşüm içerisinde buluyoruz" diye konuştu.
     Modern konutların büyüyen ve gelişen Türkiye'nin göstergesi olduğunu vurgulayan Yıldız, şöyle devam etti:
     "Türkiye, oluşturduğu siyasi ve sürdürülebilir istikrarla büyüyor ve gelişiyor. Büyüyen Türkiye'nin gelişmeyen, büyümeyen konutları olmaz. Aynı şekilde onlar da büyüyecek, refah seviyemizin bir göstergesi haline gelmiş olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızı başta sayın Bakanımız olmak üzere tebrik ediyorum. Ömrünü tamamlamış binaların veya bugünkü yaşama koşullarına uymayan bu binaların yıkılmasıyla alakalı göstermiş oldukları iradeden, Türkiye'nin gelişmesine koymuş oldukları katkılardan dolayı tebrik ediyorum."
     Hükümet olarak riskli binaların sayısının azaltılması için çalışmalar yaptıklarını belirten Yıldız, "Türkiye'de 6,5 milyon civarında riskli daire bulunmakta. Bu, çok ciddi, önemli, büyük bir rakam. Biz bu 6,5 milyon dairenin yenilenmesiyle alakalı bunu önemli bir gerekçe olarak görüyoruz. Kentsel dönüşüm projeleriyle inşallah hepsini vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız" dedi.
     Bakan Yıldız, konuşmaların ardından butona basarak binaların yıkım işleminin başlamasını sağladı. Törene, Kayseri Valisi Şerif Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Ömer Dengiz, Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım ve çok sayıda vatandaş katıldı.
     Yıldız, daha sonra, Dünya Ticaret Merkezi'nde açılan 3. Mobilya Fuarı'nı gezdi. Firma yetkililerinden bilgi alan Yıldız, bir stantta koltuğa oturarak dinlendi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER