ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 22:18

"Türkiye, MHP'nin ve CHP'nin dediklerini 30 senedir yapıyor"


Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Ülkemizin daha güçlü olması, kanın durması, terörün bitmesi, silahların bırakılması için bu milletin hayrına, yararına olan her adımı atmakta kararlıyız" dedi.

Yeşilyurt ilçesinde Hükümet Konağı, İlçe Müftülüğü ve Kız Kur'an Kursu temel atma törenine katılan Bozdağ, burada yaptığı konuşmada, terör konusunu çözme noktasında ciddi adımlar attıklarını söyledi.

Türkiye'nin bu meseleyi çözdüğünde daha güçlü olacağını belirten Bozdağ, ''Yarının Türkiyesi, terör belasından kurtulmuş Türkiye ile daha güçlü olacaktır. Onun için de gayretimiz var" diye konuştu.

Bozdağ, şunları söyledi:

"Milletimizin yarınları güçlü olsun diye tarihi adımları atıyoruz. Sizler de bu adımlara şahitlik ediyorsunuz. Rahatsız olanlar, eleştirenler, ne oluyor diyenler olabilir. Bunlar olacaktır. Biz 30 senedir bu lafları söyleyenlerin yaptıklarını yaptık. Türkiye, MHP'nin ve CHP'nin dediklerini 30 senedir yapıyor. Alınan mesafe nedir- Ortadadır. Öyleyse biz sadece güvenlikçi politikalarla bu sorunu çözemeyip onun ötesinde başka adımlar gerektiğine de inanıyoruz. Baktığımızda fotoğraf bu."

Hem terörün istismar ettiği zemini kurutucu adımlar attıklarını hem de güvenlik boyutuyla terörle etkin mücadeleyi sürdürdüklerini vurgulayan Bozdağ, "Türkiye'nin artık silahların olmadığı bir noktaya gitmesi gerektiğine yürekten inanıyoruz. Herkese diyoruz ki gelin terör bitsin, kan dursun, gözyaşı dinsin. Mehmetçiğimizin, polisimizin terörle mücadelede kapsamında şehit olmadığı bir Türkiye kuralım istiyoruz. Kötülük bunun neresinde- Biz bu ülkenin insanları arasındaki sevgi ve kardeşlik bağları daha güçlü olsun istiyoruz. İnsanlarımızın birbirine muhabbeti artsın istiyoruz. Onun için çalışmalar ve adımlar atıyoruz. Bakıyorsunuz birlikten, beraberlikten, kardeşlikten, bütünlükten bahsedenler, meydan meydan milletin birliğini bombalayan sözler söylüyorlar" diye konuştu.

Muhalefet partilerinin bu konuyu kendileriyle konuşmadığını ifade eden Bozdağ, "Gelin diyoruz, gelmiyorlar. Biz gelelim diyoruz, koymuyorlar. Meclis'te komisyon kuralım, orada olsun diyoruz, o da yok. Meclis'e gelin diyoruz, oraya da gelmiyorlar. Artık bunları milletimizin sağduyusuna havale ediyoruz. Zira milletimiz onlar hakkında en doğru kararı vakti gelince verecektir. Biz ülkemizin daha güçlü olması, kanın durması, terörün bitmesi, silahların bırakılması için bu milletin hayrına, yararına olan her adımı atmakta kararlıyız. Onun için muhalefetin veya başkalarının söylediklerine değil, bizim söylediklerimize, yaptıklarımıza kulak kesilin" dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER