ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 08:04

"Türkiye basamak basamak aşağı iniyor"

"Türkiye basamak basamak aşağı iniyor"


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, milletin ruhuna sahip çıkmayı, Türkmen ve Türk halkını savunmayı 'şeytan işi' olarak gördüğünü, terörün ve teröristin hakkını savunmanın ise övüldüğünü söyledi. Bahçeli, "Böyle bir çözüm batsın, böyle bir barış olmaz olsun. İblisin yol arkadaşları, Türkiye'ye idamlık mahkum muamelesi yapanlar, milletimizin arasına nifak tohumları ekenlerdir." dedi. Bahçeli ayrıca, PKK'nin merdiven tırmanırken, Türkiye'nin basamak basamak aşağı indiğini ifade etti.

    Bahçeli, 2014 yerel seçim startını Osmanlı İmparatorluğu'nun temellerinin atıldığı Bilecik'in Söğüt ilçesinde verdi. İlçe meydanındaki miting öncesi Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin babası Ertuğrul Gazi'nin türbesine ziyaret eden Bahçeli dua etti. Ardından ise ilçe meydanında halka hitap etti.

    "SEÇİMLERE 431 GÜN KALMIŞTIR"

    Mahalle seçimlerin startını vermek üzere Söğüt'e geldiklerini belirten Bahçeli, şöyle konuştu: "Seçimlere 431 gün kalmıştır. Başarıya ulaşmak, zafere kavuşmak için bu süre zarfında çok çalışacağız. Önümüzdeki süreyi ve bundan sonraki süreci çok İyi değerlendireceğiz. Allah'ın izni ile gevşemeye izin vermeyeceğiz. Çünkü işimiz çok, meselelerimiz ağır, yapacaklarımız fazladır. Mahalli idareler seçimleri için bugünden itibaren ayaktadır. Bugünden tezi yok iştah ve hevesle yola çıkmaktadır. Bunun için söğütteyiz. Söğüt'ten itibaren tüm vatan sathına yayılacak iradeyi kararlılıkla gösteriyoruz."

    "24 OCAK TARİHİ ÇOK ÖNEMLİ"

    24 Ocak tarihinin MHP için önemli olduğuna dikkat çeken Bahçeli, şöyle devam etti: "12 Eylül ihtilalinden sonra Milliyetçi Çalışma Partisi kongre ile aslı ismine kavuşmuş ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin tarihsel devamlılığı bu surette sağlanmıştır. Bu önemli günde Söğüt'teyiz. Mahalli idareler çalışmasını buradan başlatıyoruz. Biz de dünün imrenilecek akıl, zeka ve mertlikle özdeşleşmiş bu tarihi hadiseden aldığımız ilhamla, ilçe ile ve büyükşehir belediyelerine talibiz. Bunun için milletimizin önüne çıkıyoruz. Kutlu ecdadımıza yön çizen, milli ve manevi ihtişamın merkez üssü elbette Söğüt'tür. 9 bin kilometrelik topraktan 24 milyon kilometrekarelik imparatorluğa ulaşılması Söğüt felsefesi ve bağlılığı ile olmuştur. Burası Türk milletinin kalbinin attığı yerdir. Burası ümitlerin yeşertildiği, dargınlıkların bitirildiği, içe dönük hesapların kapatıldığı yurt köşesidir. Aynı zamanda Türk milletini hatırlarının ve heyecanlarının kaynadığı faziletle donanmış bir şehirdir.

    "SÖĞÜT İKİNCİ ERGENEKONDUR"

    "Söğüt ikinci Ergenekon'dur, ikinci Türeyiş Destanı'dır." diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dostumuzu düşmanımız bilecek, doğruyu yanlışı tefrik edecek kadar milli hafızamızdan kopmadık. Ayrılmadık, şeytanı hesaplarla rahmani duruş arasında bocalayan, geçmişine sırt dönmeyi siyaset sanan gafiller gibi olmadık. Olmamayı da koltuk ya da siyasi statü adına aklımızdan geçirmedik. Bizim manevi direklerimiz kurumadı, ilkelerimiz çökmedi. Bugün tarih yazdığımız mübarek topraklarda isek bunun sebebi bellidir: Buradan Türklük yeni bir çıkış yapmalıdır. Türk milleti yeni bir başlangıca buradan mührünü vurmalıdır. Türkiye buradan silkinmeli, buradan kuşatmayı yarmalıdır. AKP buradan kalkan ecdat tokadını yemelidir. İhanet buradan Anadolu'nun her tarafına yayacak irade ile titremeli ve sinmelidir. Müzakereciler Söğütten fışkıran ve Hakkari'ye kadar sirayet eden azametle tanışmalıdır. Teröristler, hainler, korkaklar, pısırıklar katile kucak açanlar, söğütten patlayacak mille volkanla tanışmalıdır. Bu itibarla, biz buradayız. Bunları gerçekleştirmeye yeminliyiz ve sizlerin desteğini istiyoruz."

    Ezilmeye çalışılan Türklüğün sözcüsü olmak için yetki istediklerinin altını çizen Bahçeli, şunları kaydetti: "MHP olarak önümüzdeki mahalli idareler seçimini tarihi bir kavşak olarak görüyoruz. Türk milletini tepkisi her şeyi değiştirecektir. Söğüt bir karar noktasıdır. Buradan çıkışın esası budur. 400 çadırlık bir millet varlığız nasıl gurur kaynağı olmuşsa biz de aynısını tekrarlamak Türkiye'yi darlık ve buhrandan çıkarmak istiyoruz."

    "KÜRDİSTAN KURMAYA, PKK'YI AFFETMEYE HAZIRLANIYORLAR"

    İmralı ile yapılan görüşmeleri de değerlendiren Bahçeli, tepkisini şu sözlerle dile getirdi: "Mutlaka içiniz yanarak izliyorsunuzdur. İmralı ile görüşmek moda oldu. En kanlı canilerin hiçbir şey yaşanmamış gibi samimi, çözüm yanlısı kişiler olarak propagandası yapıldı. Türkiye ne olduğu belli olmayan çözüm tüneline sokuldu. Çözüm diyorlar ama neyi çözmeye çalıştıklarını söyleyemiyorlar. Ne amaçladıklarını izah edemiyorlar. Barıştan bahsediyorlar, barış süreci hezeyanları ile vakit geçiriyorlar. PKK'nın hangi tavizlerle emellerinden cayacağını ortaya koyamıyorlar. Bağımsız Kürdistan inşa ediyorlar ama bunu çözüm kılıfına saklıyorlar. PKK'yı affetmeye hazırlanıyorlar. İmralı canisini serbest bırakılması için türlü kurnazlıklara başvuruyorlar ne var ki bunları çözüm kılıfıyla kapatmaktan geri durmuyorlar. Birliğimizi bozmak isteyen bölücülerle, teröristlerle çözüm konuşulmakta, barış görüşmeleri yapılmaktadır. Maalesef karşı cephe o kadar kalabalık ki gerçekler kapatılmakta, milli irade baskı altına alınmaktadır."

    "PKK MERDİVEN TIRMANIRKEN TÜRK MİLLETİ BASAMAK BASAMAK AŞAĞI İNİYOR"

    AK Parti'nin bu süreçte İmralı'yı 'hacet kapısı' yaptığını ve devlet organlarının 'enstürüman' olarak isimlendirildiğini vurgulayan Bahçeli, "Başbakan Erdoğan bölücü teröre yalvarmadığım kalmış, cinayet örgütünden pişmanlık göstermesini istemiştir. Türk devleti ayağa düşürülmüştür. Milli benliğimiz yaralanmıştır. Türk milleti ardı ardına sırtından hançerlenmiş, vicdansızlar hiç olmadığı kadar cüret kazanmıştır. Açıkça söylemeliyim ki çözüm sözleri ile Türk milleti bölücü teröre kurban verilmektedir. Türkiye zor günlerden, Türk milleti belaların her köşe başını tutuğu bir dönemden geçmektedir. Şeytanca hazırlanan planlar, alçakça sürdürülen pazarlıklar tehlike sınırını çoktan geçmiştir. Merdiven stratejisi adı altında hainler büyük Türk milletinin muhatabı haline getirilmiştir. PKK merdiven tırmanırken Türk devleti basamak basamak aşağı inmektedir. Başbakan Erdoğan İmralı canisinin ağzına bakmakta, kandilden çözüm beklenmektedir. Türkiye'ni başına yeni bir çuval geçirmenin hesaplarındadırlar." diye konuştu.

    "BÖYLE BARIŞ OLMAZ OLSUN"

    Gündem içinde en çok konuşulan konuların 'İmralı, İmalı Canisi, Kandil, PKK ve BDP' olduğuna işaret eden Bahçeli, PKK'nın belirlediği bölücülük gibi gündemlerin işlendiğini ancak gerçek gündemin konuşulmadığını ifade etti. "Başbakan'ın Söğüt'te kapanan seramik fabrikasından haberi yoktur." diyen Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: "İmralı canisine televizyon hediye eden Başbakan Erdoğan, vatandaşın ekmeğine muhtaç hale geldiğini anlamamaktadır. Milletin ruhuna sahip çıkmak başbakana göre şeytan işidir. Türkmen'in Türk'ün hakkını savunmak başbakana göre şeytan işidir."

    Terörü ve terörün hakları gibi konulara değer verildiğine dikkat çeken Bahçeli, "Böyle bir çözüm batsın, böyle bir barış olmaz olsun. İblisin yol arkadaşları Türkiye'ye idamlık mahkum muamelesi yapanlar, milletimizin arasına nifak tohumları ekenlerdir. Bunlarla da mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir." şeklinde konuştu.

    "AKP'Yİ MAĞLUP EDECEĞİZ"

    Bahçeli, şunları dile getirdi: "Bizim yolumuz tercihimiz hak yolu, hakikat yol ve Allah yoludur. Biz devleti küçültme anlayışına Söğüt anlayışı ile cevap vereceğiz. Türk milletini etnik kökenlerine ayırmaya Söğüt sancağı ile karşı duracağız. Eyalet sistemine kapı açan belediyeler kanununa karşı çıkacağız. Söğüt pusulası ile önümüzü aydınlatacağız. AKP'yi mağlup edeceğiz."

    AK Parti'nin 6360 sayılı yeni büyükşehir kanunu ile Türk idare sistemini temelinden sarstığını savunan Bahçeli, şunları vurguladı: "AK Parti hükümeti 6 bin 360 sayısı büyükşehir kanun ile Türk idare sistemini temelinde sarstı. Düzenleme ile büyükşehir sayısı 29’a çıkarken, büyükşehir ilçe sayısı 500’e ulaştı. Belde sayısı 428’e indirildi. Toplam belediye sayısı bin 427’lere geriledi. Büyükşehir kanunu çok boyutlu olumsuzlukları beraberinde getiriyor. Belde belediyelerin birçoğu kapanmayla yüz yüze kalmıştır. Vatandaşlarımızın katlanmak zorunda kaldıkları külfetler arttı. Sosyal ekonomik yükler yeni durumda daha da fazlalaştı."

    "MAHALLİ İDARE SEÇİMLERİ İ HAYATİDİR”

    Seçimlerde 3 hilal bayrağını iktidara dikeceklerini dile getiren Bahçeli, hedeflerini şöyle açıkladı: "Gerekli dersi önümüzdeki mahalli idare seçiminde verileceğini düşünüyorum. Türkiye’nin önünde çok ciddi çok siyasi olaylar var. Birincisi 30 Mart 2014’teki mahalli idare seçimleridir. İkincisi 28 Ağustos 2014’teki cumhurbaşkanlığı seçimidir. Üçüncüsü de 2015 yılının haziran ayında yapılacak genel seçimlerdir. İlk etapta yapılacak mahalli idare seçimleri sonrakilerinin yönünü ve sonucunu yakından etkileyecek. Bu kapsamda Türkiye’nin huzur ve güvenli esenlik olabilmesi için, bölünme sürecinin durdurulması için AK Parti’nin demokratik yollardan tasfiyesi şart olmuştur. Bunun için mahalli idare seçimleri hayatidir."

    Bu seçimlerde AK Parti’ye iktidardan gideceğini işaretini vereceklerini belirten Bahçeli, "Türkiye’nin bölücü terör örgütüne yem olmaması için milletimizin sükunete kavuşması için bu seçim vazgeçilmez önemdedir. İlk durak önümüzdeki seçimdir. Mahalli idareler seçimi bir uyanış, cumhurbaşkanlığı uyarı, milletvekili seçimi ise MHP iktidarının tescili olacaktır." ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER