ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 12:37

Türker: Ecevit, dünya için de ışık tutan bir lider


Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, partilerinin kurucusu Bülent Ecevit’in Türkiye için olduğu kadar dünya için de ışık tutan bir lider olduğunu söyledi.

Bülent Ecevit’in vefatının 7. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınlayan Türker, “Demokratik Sol’un kuramcısı ve DSP’nin kurucusu Bülent Ecevit, ülkemizin dünyada hak ettiği yeri alabilmesi için ‘ulusal duruş’ sergileyen bir liderdi. Her 5 Kasım, Ecevit’in ‘ulusal duruşunun önemini ulusumuza anlatabilmemiz için bir vesile olmakla birlikte, bizim de birbirimize kenetlenmemiz için önemli bir gündür. Siyaseti nezaketle bütünleştiren, inançlara saygılı laikliği ve çağdaşlığı kendine rehber edinmiş olan Ecevit, ülkemiz için olduğu kadar dünya için de ışık tutan bir liderdi. Ecevit’in eksikliğini, yalnız biz demokratik solcular değil tüm Türkiye hissetmekte ve herkes onun öngörülü yaklaşımlarının ne kadar haklı olduğunu bir kez daha idrak etmektedir.” dedi.

“HALKLA KAVGA ETMEYEN LİDERDİ”

Ecevit’in dürüstlüğü, ulusalcılığı, insana verdiği değerin, kendileri için önemli yol gösterici unsurlar olduğuna vurgu yapan Türker, şunları ifade etti:
“Ecevit’in kişilik özellikleri, devlet adamı nitelikleri, örnek tutum ve davranışları tarih sayfalarında kalmayacak, demokratik solcu nesillere rehber olacaktır. Ecevit, ülkemizi içeriden ve dışarıdan bölmek isteyenlere, Atatürk’ün ilkelerini aşındırmaya çalışanlara, inanç sömürüsüne karşı gösterdiği direnişle de tarihe geçmiş, kimseye boyun eğmemiştir. Ecevit, demokrasiye olan inancı, darbelere karşı yürüttüğü mücadele ve halkla kavga etmeyen, halkın istekleri için halktan güç alarak hareket eden bir siyasetçiydi. Ecevit öğretisi, bir insan ömrüyle sınırlı değildir. DSP içindeki her bir birey, ömrü boyunca Ecevit’i yüreğinde taşımakta ve gelecek nesillere teslim etmektedir. Bu nedenle DSP, var oldukça Ecevit’in varlığı sonsuza kadar halkın gönlünde yaşamaya devam edecektir. İlkeli, tavizsiz, dürüst, kibar, uzlaşmacı, insancıl, dik duran, cesur, dışarıdan emir almayan halk adamı Ecevit, hiçbir zaman unutulmayacaktır. Partimizin kurucusu, kuramcısı ve Demokratik Sol'un önderi Bülent Ecevit’i aramızdan ayrılışının yedinci yılında sevgi, saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER