ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 14:18

Türker, büyükelçiliğe saldırıyı değerlendirdi


Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, ABD'nin Ankara Büyükelçiliği girişindeki patlamaya ilişkin, ''Bilindiği gibi ABD, büyükelçilikleri ile ilgili olarak şu anda kendi ülkesinde bir bütçe arayışı içinde. Bu bütçe arayışında da Türkiye bildiğim kadarıyla gündemde yok. ABD'nin derin devleti de bu işte sipariş vermiş olabilir'' değerlendirmesinde bulundu.
   
  DSP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Masum Türker, Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikası'nın (BASK) 4. Olağan Genel Kurulu'na katıldığı ve ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne yönelik bombalı saldırıyı değerlendirdiği belirtildi.
    
Açıklamada, Türker'in saldırıda hayatını kaybeden güvenlik mensubuna Allah'tan rahmet, ailesine sabır, yaralanan gazeteci Didem Tuncay'a da geçmiş olsun dileklerini ilettiği ve ''Bu patlamanın Ankara'nın göbeğinde, sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı, MOBESE kameralarıyla herkesin gözlendiği bir yerde olması, dikkat çekicidir'' ifadelerini kullandığı vurgulandı.
    
Saldırganın geçmişiyle ilgili değerlendirme yapan Türker'in, ''Bu konuda suçu yalnız Türkiye'de aramamak lazım. Bilindiği gibi ABD, büyükelçilikleri ile ilgili olarak şu anda kendi ülkesinde bir bütçe arayışı içinde. Bu bütçe arayışında da Türkiye bildiğim kadarıyla gündemde yok. ABD'nin derin devleti de bu işte sipariş vermiş olabilir. Çünkü iki gündür yansıyan haberlerden anlıyoruz ki bütçe geçse bile Amerika'da tekrar büyükelçiliğin inşaatı için 'yenilenebilir' deniliyor. İnşallah öyle değildir. O zaman vahim bir durum bu'' değerlendirmesinde bulundu kaydedildi.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER