ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mart 2013 Pazartesi 12:31

"Türk milleti her türlü düşmanlığa karşı"


MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Türk milletinin her türlü düşmanlığa karşı, ''ölürsem şehit kalırsam gazi'' ilkesinden hareket ettiğini ve bu sayede tarih sahnesinde nice kalıcı izler ve kahramanlık hikayeleri bıraktığını belirtti.
    
Büyükataman, yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Balıkesir'de yaptığı konuşmada, gazilere yönelik sözlerini eleştirdi.
    
Bu sözlerin Türk milletini ve gazileri derinden yaraladığını ifade eden Büyükataman, ''Daha önce bölücülükle mücadele ederken verilen şehitler hakkında 'askerlik yan gelip yatma yeri değildir' nevinden açıklamalar yapan açılım projelerinin mimarı Sayın Başbakan'ın İmralı'daki caniye ilişkin olarak bir gazimizin yaptığı bebek katili nitelemesinden rahatsızlık duyması artık yüce milletimizi şaşırtmamaktadır'' görüşünü savundu.
    
Türk milletinin kurduğu her devletin, gazi karakterli olduğuna işaret eden Büyükataman, ''Türk milleti her türlü düşmanlığa karşı, 'ölürsem şehit kalırsam gazi' ilkesinden hareket etmiş ve bu sayede tarih sahnesinde nice kalıcı izler ve kahramanlık hikayeleri bırakmıştır'' ifadesini kullandı.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER