ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
POLİTİKATÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 14:08

Tuncel: Polisin davetiyesi elime ulaşmadı

Tuncel: Polisin davetiyesi elime ulaşmadı


İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün Türk Polis Teşkilatı’nın 168. yıl dönümü sebebiyle düzenlediği baloya davet edilmesiyle gündeme gelen BDP Milletvekili Sebahat Tuncel, tüm milletvekillerine gönderilip BDP'li vekillere gönderilmeyen bir davetiyenin asıl tartışma konusu olduğunu söyledi. Tuncel, "Davetiye elime ulaşmadı. Ulaşsaydı, bilmiyorum ne yapardım?" dedi.

BDP milletvekili Sebahat Tuncel, partisinin İstanbul il binasında kadın kollarının önümüzdeki haftalarda yapacağı etkinlikleri paylaştı. Toplantının sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplayan Tuncel, polis balosu için kendisine davetiyenin ulaşmadığını ifade etti. Tuncel, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bunda şaşılacak bir şey yok. Bütün milletvekillerine gönderilen bir davetiye. Bütün milletvekillerine gönderilip, BDP vekillerine gönderilmeyen davetiye tartışma konusudur. Davetiye elime ulaşsaydı bilmiyorum, ne yapardım?”

Basın mensuplarının Tuncel’in Silopi’de emniyet müdürüne tokat atmasını hatırlatması üzerine BDP milletvekili, “Silopi’de yaşanan olayla bu durumu bağdaştırmak uygun bir durum değil. Sonuçta o zaman yaşanan atmosfer farklıydı. Davete katılıp, katılmama ayrı bir konu. Bunu özel bir haber yapmanın faydası yok. Kişi olarak benim emniyete karşı bir tutumumum yok. Benim kişisel olarak emniyete bir yaklaşımım yok. Bir parti politikası varsa onu gerçekleştiriyoruz. Bunun Türkiye’ye bir faydası olacağını düşünmüyorum. Bu soruyu böyle geçiştirelim.” dedi.

‘ÇÖZÜM SÜRECİNE CHP VE MHP DESTEK VERMELİ’

Çözüm süreci ile ilgili de konuşan Tuncel, sürece stratejik olarak CHP ve MHP’nin de destek vermesi gerektiğini dile getirdi. Bu eksikliğin giderilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Tuncel, “CHP ‘kendi araştırma önergemizi kullandırtmayız' diyor. Bu ne sadece AKP’nin ne de Kürtlerin sorunu. Barış hepimizin ihtiyacı. Her türlü muhalefet yapılabilir. CHP tabii ki mücadelesini sürdürecek. Ama barış süreci konusunda, savaşı görmezden gelmenin, 40 bin insanın öldüğünü görmezden gelmenin Türkiye’ye faydası yok. İlk Kürt raporunu hazırlamakla övünen CHP’nin ‘Barışın aktörüyüz.’ demesiyle övünmesi gerekir.” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER